www.rozaniecdogranic.pl

Zachęcamy do zapoznania się ze stroną www.rozaniecdogranic.pl i zgłoszenia elektronicznie swojego akcesu w tym wydarzeniu modlitewnym.

7 października br. w święto Matki Bożej Różańcowej, cała Polska zostanie otoczona modlitwą różańcową. Wszystkie 22 diecezje graniczne włączyły się w bezprecedensowe wydarzenie Różaniec Do Granic. Przyłączają także inne polskie diecezje.

Do wzięcia udziału w Różańcu Do Granic zachęcają polscy biskupi. Sekretariat Konferencji Episkopatu Polski wydał w tej sprawie specjalny komunikat skierowany do wszystkich polskich parafii. Biskupi proszą w nim wiernych aby włączyli się w tę inicjatywę. „Módlmy się wspólnie duchowni, osoby życia konsekrowanego i wierni świeccy, dorośli, młodzież i dzieci. Niech w modlitwę różańcową włączą się również ci, którzy nie będą mogli udać się nad granice Polski” czytamy m.in. w komunikacie.

7 października ludzie z całej Polski spotkają się o godz. 10.30 w wyznaczonych 322 kościołach stacyjnych. Z nich uczestnicy „Różańca Do Granic”, po Mszy św. udadzą się do „stref modlitwy”, zlokalizowanych co kilkaset metrów wzdłuż liczącej 3,5 tys. km granicy Polski. O godz. 14.00 wzdłuż całej granicy naszej Ojczyzny rozpocznie się modlitwa różańcowa, zgromadzeni odmawiać będą wszystkie cztery części różańca świętego. Planowane jest przeprowadzenie na żywo w internecie transmisji z całego wydarzenia, tak aby zsynchronizować modlitwę w całej Polsce. Poszczególnym dziesiątkom różańca świętego przewodniczyć będą kolejno diecezje graniczne.

Do 22 diecezji granicznych w najbliższych dniach trafi 2 miliony ulotek. Do każdej z wewnętrznych diecezji zostanie ich rozesłanych od 100 do 150 tys. Drukowane są 23 rodzaje takich ulotek, tak by każdy w konkretnej diecezji mógł bez problemu odnaleźć wyznaczony na jej terenie kościół stacyjny.

Potrzeba zaangażowania konkretnych ludzi, aby w wydarzeniu mogło uczestniczyć jak najwięcej osób (nawet ponad milion!).

  • Jako organizatorzy kierujemy apel do kanclerzy kurii o otwartość na przyjęcie materiałów promujących Różaniec Do Granic: ulotek, plakatów. Z kolei w ich dystrybucję muszą zaangażować się księża dziekani, bo to od nich zależy czy trafią one do każdej parafii. Ogromną rolę do wypełnienia mają też proboszczowie, aby w swoich parafiach odczytać komunikat Sekretariatu KEP i podjąć trud organizacji pielgrzymek na granice- podkreśla Maciej Bodasiński z Fundacji Solo Dios Basta, która jest organizatorem Różańca Do Granic.
  • Apelujemy również do biur podróży o umieszczenie w ofercie takich wyjazdów. Prośbę o zaangażowanie kierujemy do osób świeckich, aby prosili księży o umożliwienie wzięcia udziału w wydarzeniu. Każdy też może stać się ambasadorem Różańca Do Granic w swoim środowisku. Zapotrzebowanie na ulotki można zgłaszać poprzez adresy podane na stronie internetowej wydarzenia- wzywa do zaangażowania Maciej Bodasiński.

Prośba o pomoc w rozpowszechnianiu informacji o Różańcu Do Granic kierowana jest również do wydawców prasy, w tym odpowiedzialnych za redakcję gazetek parafialnych. Ogromną rolę mają też do spełnienia administratorzy stron.

Na stronie www.rozaniecdogranic.pl ( na której są zamieszczone wszelkie informacje o inicjatywie) dostępne są już też banery do pobrania promujące Różaniec Do Granic.

Modlitwa różańcowa na granicach jest odpowiedzią na prośbę Matki Bożej o codzienne odmawianie Różańca, którą wyraziła 140 lat temu w polskim Gietrzwałdzie i 40 lat później w portugalskiej Fatimie. W obydwu przypadkach, jako ratunek dla świata Maryja wskazała pokutę i modlitwę różańcową. (mbld)

Różaniec do granic Z DZIEĆMI

Maryja objawiła się dzieciom! Niech nie zabraknie ich na granicy Polski 7 października.

Wszystkie rodziny z dziećmi zapraszamy na mszę świętą do specjalnie dla Was wybranego kościoła św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Gdańsku oraz na różaniec na plaży na Westerplatte.


Program Różańca do granic Z DZIEĆMI:

12.00 Eucharystia dla dzieci oraz Adoracja Najświętszego Sakramentu ; parafia św. Teresy od Dzieciątka Jezus, Gdańsk, ul. Powstańców Warszawskich 52

Ok. 13.15 – przejazd na plażę na Westerplatte własnymi samochodami (ewentualnie grupy zorganizowane autokarami), wejście na plażę z parkingu na wysokości ul. Majora Henryka Sucharskiego 70

14.00 – Modlitwa różańcowa wzdłuż plaży na Westerplatte

Ok. 14.30 – koniec

 

Komentarze

komentarze