Wypominki – modlitwa za zmarłych

Zbliża się miesiąc listopad, w którym szczególnie pamiętamy o naszych drogich zmarłych. Właściwą dla oktawy Wszystkich Świętych jest modlitwa wypominkowa połączona z różańcem za zmarłych.

Jest to szczególna forma modlitwy błagalnej za zmarłych, polegająca na wyczytywaniu ich imion. Wierni na kartkach wypisują swoich zmarłych i przynoszą je do swoich wspólnot parafialnych.

Kartki z wypisanymi imionami naszych bliskich zmarłych można przynosić do zakrystii, biura parafialnego, wtedy wyznaczę dzień odczytywania wypominek, lub w kopercie złożyć na tacy podczas kolekty. Różaniec z wypominkami będzie odmawiany o 17:30 w oktawie Wszystkich Świętych (2-8 listopada), w niedzielę – 6 listopada – w ramach spotkania Żywego Różańca o godz. 14:15.

Złożone przy tej okazji tradycyjne ofiary, tego roku przeznaczamy na budowę kościoła.

Komentarze

komentarze