Zaproszenie na wydarzenia I Archidiecezjalnego Kongresu Trzeźwości

Rozpoczyna się sierpień – miesiąc abstynencji. Sierpniowy dar abstynencji, składany przez wielu Polaków, to błogosławieństwo dla naszej Ojczyzny, w której tysiące rodzin cierpi przez nadużywanie alkoholu i chorobę alkoholową. Dzieło abstynencji podejmowane z troski o bliźnich,otwiera nas także na Boga, który jest Miłością.

Rok 2017, to w Polsce rok Narodowego Kongresu Trzeźwości, a u nas to rok I Archidiecezjalnego Kongresu Trzeźwości, nad którym  patronat objął Metropolita Gdański Abp Sławoj Leszek Głódź oraz Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich.

Polska pilnie potrzebuje odnowy moralnej, mobilizacji do autentycznej troski o trzeźwość wszystkich rodaków. Konieczna jest gorliwa modlitwa całego Narodu w intencji otrzeźwienia, a także przemiana świadomości społecznej.Potrzebne są zmiany w prawie dotyczące ograniczenia liczby punktów sprzedaży alkoholu, jego promocji i reklamy.Kongres ma stać się impulsem do tych koniecznych dla rozwoju Narodu działań.Kongres Archidiecezjalny odbędzie się pod hasłem: „Ku trzeźwości Narodu. Odpowiedzialność rodziny, Kościoła, państwa i samorządu”. Celem kongresu jest: ograniczenie spożycia alkoholu, promocja trzeźwości i abstynencji.

Tegoroczny kongres odbędzie się w dwóch częściach:

  • I część modlitewna– 15.08.2017 r. –Piesza Pielgrzymka z Oliwy do Matemblewa pod hasłem:Dar abstynencji! Kocham, nie piję!!!
  • II część studyjna – dnia 21. 10. 2017 r. – Eucharystia w Archikatedrze Oliwskiej i konferencja naukowa w auli Jana Pawła II:Przez abstynencję wielu do trzeźwości stanowej i zawodowej wszystkich!!!

Zachęcamy do włączenia się w dzieło dobrowolnej ofiary całkowitej abstynencji czasowej lub na całe życie, w duchu wynagrodzenia za grzechy alkoholizmu, z miłości ku Bogu i bliźniemu, dla skutecznego przeciwstawienia się towarzyskiemu przymusowi picia, dla osobistego postępu w życiu duchowym i dawania dobrego przykładu.

Ks. Bogusław Głodowski

Archidiecezjalny Duszpasterz Trzeźwości

 

Komentarze

komentarze