Zbiórka na rzecz Caritas Archidiecezji Gdańskiej | 8.04

Komunikat Metropolity Gdańskiego w sprawie zbiórki na rzecz Caritas Archidiecezji Gdańskiej w Niedzielę Miłosierdzia – 8 kwietnia 2018

Drodzy Diecezjanie!

Dzisiejsze święto przypomina nam jak wielkiej łaski doznajemy od Boga, który obdarza nas swoim miłosierdziem. Za ten dar powinniśmy być wdzięczni, ale także powinniśmy odpowiedzieć na niego w działaniu. Naszym sposobem na profesjonalną pomoc poprzez dzieła miłosierdzia jest diecezjalna Caritas, która posiada status orga­nizacji pożytku publicznego. Główny mottem Caritas było i jest „być głosem ubogich” w dzisiejszym świecie.

Zbliża się czas rozliczeń podatkowych dlatego zachęcam do przekazania 1% z swoich podatków właśnie na Caritas naszej Diecezji. W ostatnim roku urucho­miona „Spiżarnia Caritas” dla starszych, samotnych a także kompleksowe wsparcie dla niepełnosprawnych i ubogich rodzin wymaga znacznych nakładów finansowych. Także dzisiaj można wesprzeć te dzieła poprzez złożenie ofiar do puszek.

W tym miejscu chciałbym również podziękować za ogromną wrażliwość i ofiarność, którą okazujecie wszystkim, którzy potrzebują pomocy, zarówno ubogim z naszego sąsiedztwa, jak i cierpiącym z powodu różnorakich klęsk żywiołowych w różnych zakątkach świata.

serca wszystkim błogosławię,

/-/ + Sławoj Leszek Głódź
Arcybiskup Metropolita Gdański

Komentarze

komentarze