Zmarł Proboszcz – ks. Wiesław Wett

„Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych” ks. Jan Twardowski

Z wielkim smutkiem chcieliśmy poinformować o śmierci wieloletniego proboszcza parafii w Chłapowie – księdza Wiesława Wett.

Odszedł nie tylko wspaniały kapłan, ale nade wszystko człowiek o wielkim sercu i niezwykłej pokorze.

parafianie

7 czerwca 2016 – zmarł ks Wiesław Wett, proboszcz parafii w Chłapowie. Kapłan odszedł po ciężkiej chorobie.

Ks. Wiesław Wett święcenia otrzymał 22 maja 1983 r. w katedrze w Pelplinie z rąk księdza biskupa Mariana Przykuckiego. Wikariuszem został 1 lipca 1983 roku, inkardynowany dziewięć lat później 25 marca). Od stycznia 2000 roku pełnił też funkcję kapłana diecezjalnego Archidiecezji Gdańskiej.

Wcześniej pracował w parafii pw. Niepokalanego Serca Maryi w Gdyni-Karwinach. W latach 1983-1986 ks. Wiesław Wett był opiekunem Liturgicznej Służby Ołtarza w parafii Chrystusa Zbawiciela w Gdańsku Osowie (jego następcą na tym stanowisku został późniejszy biskup ks. Wiesław Szlachetka).

W gminie Władysławowo posługę proboszcza w parafii Miłosierdzia Bożego w Chłapowie pełnił od piątku 24 czerwca 1994 r. Za jego rządów powstał m.in. parafialny kościół w Chłapowie.

Komentarze

komentarze