25. rocznica święceń biskupich Arcybiskupa Metropolity

Zbliża się Srebrny Jubileusz Biskupstwa Księdza Arcybiskupa Metropolity Gdańskiego Sławoja Leszka Głódzia, który 21 stycznia 1991 roku przez Ojca Świętego Jana Pawła II został mianowany Biskupem Polowym Wojska Polskiego.

Pragniemy zatem wraz z Pasterzem naszej Archidiecezji podziękować Panu Bogu za te 25 lat jego biskupiej posługi, wpierw w Ordynariacie Polowym WP (w latach 1991-2005), potem w Diecezji Warszawsko – Praskiej (w latach 2005-2008), a dziś w Archidiecezji Gdańskiej.

Ksiądz Arcybiskup swoje biskupie posługiwanie rozpoczął na Jasnej Górze, gdzie 23 lutego 1991 roku przyjął święcenia biskupie z rąk śp. Księdza Prymasa Józefa Glempa.

Dlatego Jubilat dziękczynną Mszę Świętą będzie celebrować właśnie na Jasnej Górze w najbliższą sobotę, 20 lutego br., o godz. 11.00, zaś okolicznościowe kazanie wygłosi Ksiądz Kardynał Stanisław Dziwisz, Metropolita Krakowski. Całość uroczystości będzie transmitowana przez TV Trwam.

Natomiast rocznicowe uroczystości w naszej Archidiecezji odbędą się w niedzielę, 28 lutego br., w Archikatedrze Oliwskiej o godz. 13.00 i będą transmitowane przez TVP Polonia.

Zapraszamy serdecznie do udziału w powyższych uroczystościach i prosimy o wspólną modlitwę w intencji Dostojnego Jubilata.

+ Wiesław Szlachetka
Biskup Pomocniczy
Archidiecezji Gdańskiej

+ Zbigniew Zieliński
Biskup Pomocniczy
Archidiecezji Gdańskiej

Komentarze

komentarze