Ogłoszenia – 8 lipca 2018 r.

XIV Niedziela Zwykła – 8 lipca 2018 r.

 • Dzisiaj gościmy na Mszach świętych Zespół Massuana z Żukowa. Po Mszy świętej będzie możliwość nabycia z tyłu kościoła płyty CD z nagraniami i Księgi Zdrowia. Autor zaprasza na wykład dotyczący tej problematyki na godzinę 15.15 do salki na plebanię.
 • W liturgii tego tygodnia przypada w środę święto świętego Benedykta – opata, patrona Europy, w czwartek świętego Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika, w piątek świętych pustelników: Andrzeja Świerada i Benedykta. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i polecamy opiece świętych patronów.
 • Doroczny odpust Matki Boskiej Szkaplerznej w Swarzewie przypada w tym roku w dniach 14 i 15 lipca. Główne uroczystości odbędą się w niedzielę 15 lipca o godzinie 10:30 pod przewodnictwem Księdza Biskupa Zbigniewa Zielińskiego. Pielgrzymi przybędą w sobotę 14 lipca. Powitanie zgodnie z tradycyjnym porządkiem przed Kaplicą Objawienia. Centralna Msza święta w sobotę o godzinie 17:00. Nasza parafialna pielgrzymka wyruszy spod kościoła w sobotę o 13.15 i dołączy się tradycyjnie do Grupy Władysławowskiej. Dokładne informacje o odpuście na plakacie z tyłu kościoła. Zachęcamy do pielgrzymki (ok.10 km) w sobotnie popołudnie także wczasowiczów.
 • Wszystkich gości, których serdecznie witamy zachęcamy po Mszy świętej do adoracji relikwii św. Jana Pawła II, które są wystawione na marmurowym klęczniku i zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia, która jest odmawiana u nas codziennie przez cały rok o godzinie 15.00.
 • Księża Chrystusowcy zapraszają codziennie na filmy chrześcijańskie do Domu Parafialnego we Władysławowie. Bliższe informacje w gablotkach.
 • Są wolne miejsca na wrześniową pielgrzymkę do Petersburga, Rygi Talina, Szawli i Kaliningradu. Zapisywać się można w biurze parafialnym w godzinach 15.15-16.30. Bliższe informacje na stronie internetowej parafii.
 • W środę i czwartek w tym tygodniu biuro nieczynne. W zamian w godzinach biura w sprawach kancelaryjnych ksiądz proboszcz zaprasza w poniedziałek, wtorek i piątek.
 • Przy wyjściu można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego” i nasz parafialny biuletyn. Jest do nabycia także książka o Chłapowie, wydana z okazji 25-lecia Parafii. Jej koszt 25 złotych + (to forma cegiełki na budowę kościoła). Są też do nabycia ceramiczne kropielnice do naszych mieszkań w cenie 20 zlotych – to też forma cegiełki – piękna religijna pamiątka, a jednocześnie służąca jako egzorcyzm, Znak krzyża wodą święconą w progu domu nie pozwala złego wprowadzać z ulicy do naszych rodzin, gładzi grzechy lekkie.
 • Dzisiaj Katolicka Księgarnia Nowa-Ewangelizacja.pl rozprowadzać będzie w naszej parafii literaturę religijną, dewocjonalia i Boże Krówki. Szczególnie polecamy książkę Dekalog; jest to najnowsza pozycja księdza Piotra Glasa. Zapraszamy do odwiedzenia stoiska.
 • Przy świętym Antonim jest skarbonka. Można włączyć się jeszcze w program pomocy chrześcijanom w Aleppo Rodzina Rodzinie. Udało się naszej parafii przez rok wesprzeć jedną rodzinę. Program można dalej kontynuować. O programie można poczytać na naszej stronie internetowej parafii.
 • W drugiej połowie lipca oraz w miesiącu sierpniu jest wolnych wiele intencji Mszy świętych w dni powszednie. Zachęcamy, by sprawy rodzinne, dziękczynno-błagalne włączając w najważniejszą modlitwę Kościoła – Eucharystię. Intencje zamawiamy w biurze parafialnym. W czasie wakacji jest możliwość także zamówienia Mszy świętej gregoriańskiej.
 • Dzisiejsza taca będzie przeznaczona na cele budowlane. Zbieramy na zapłatę drzwi do kościoła, na okna w kaplicy za prezbiterium i podłogę granitową w tejże kaplicy. Jakby ktoś chciał, można być fundatorem jednych drzwi do kościoła – zewnętrznych, czy wewnętrznych. Bliższych informacji na ten temat udziela ksiądz proboszcz w tygodniu w biurze parafialnym.

Witając przybyłych do nas Gości, dziękujemy za wspólną modlitwę i życzymy wszystkim radosnego i owocnego przeżywania Dnia Pańskiego. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Komentarze

komentarze