Archidiecezjalne Święto Młodych w Niedzielę Palmową w Wejherowie | 14.04

Zaproszenie Metropolity Gdańskiego na Archidiecezjalne Święto Młodych w Niedzielę Palmową

14 kwietnia 2019

Umiłowani Bracia i Siostry, Drodzy Młodzi Archidiecezji Gdańskiej!

W przyszłą niedzielę, 14 kwietnia br., będziemy przeżywać Niedzielę Palmową i Archidiecezjalny Dzień Młodzieży. W tym roku zapraszam Was do Wejherowa. Spotkamy się o godz. 10.15 przy rondzie „Śmiechowo Północ” i udamy się w procesji z palmami do nowego kościoła pw. św. Karola Boromeusza. Świątynia ta, będąca jeszcze w budowie, stanowi wotum wdzięczności za pontyfikat św. Jana Pawła II. O godz. 11.00 rozpocznie się uroczysta Msza Święta, podczas której wysłuchamy opisu Męki Pańskiej, a po niej odbędzie się koncert ewangelizacyjny, w czasie którego przypomniane zostaną sylwetki Błogosławionych Męczenników Archidiecezji Gdańskiej okresu II wojny światowej, których 20. rocznicę beatyfikacji w tym roku obchodzimy. Po koncercie przygotowany będzie ciepły posiłek.

Tegoroczne spotkanie przeżyjemy pod hasłem: „Otwórzcie drzwi Chrystusowi. Jesteśmy budowlą żywych kamieni”. Zachęcam więc, aby ten kto może, przyniósł ze sobą kamień, na którym można wyryć lub zapisać swoje imię. Będzie to znak i symbol Kościoła Żywego. Jako, że jest to pierwsza tak uroczysta liturgia związana z tą nową wejherowską świątynią, to na pamiątkę tego wydarzenia z tych przyniesionych kamieni zostanie w przyszłości wybudowana grota albo kapliczka.

Zachęcam do uczestnictwa w tym radosnym spotkaniu młodych w Niedzielę Palmową w Wejherowie. Zachętę tę kieruję zwłaszcza do tych, którzy w tym roku przyjęli lub przyjmą sakrament bierzmowania. Zapraszam kapłanów, duszpasterzy młodzieży, siostry zakonne, katechetów i Was wszystkich, drodzy Bracia i Siostry.

Na czas przygotowania do Świąt Wielkanocnych z serca błogosławię.

+ Sławoj Leszek Głódź Arcybiskup

Metropolita Gdański

Informacja Wydziału Duszpasterstwa Młodzieży o obchodach Niedzieli Palmowej 2019

Komentarze

komentarze