Niedziela Palmowa | 14.04

Za tydzień Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm na każdej Mszy świętej. Śpiew pasji podczas sumy. Uroczysta procesja z palmami od plebanii do kościoła o godzinie 10.30. Po Mszy świętej rozstrzygnięcie konkursu na najładniejszą palmę. Przed kościołem lektorki będą rozprowadzać własnoręcznie wykonane palmy.

Niedziela Palmowa przypomina wierzącym o tryumfalnym wjeździe Jezusa do Jerozolimy przed ukrzyżowaniem. Wierni czczą to wydarzenie, przynosząc do kościołów palmy, by je poświęcić. Później zanoszą je do domów i trzymają aż do kolejnych świąt. Istotne jest również to, że Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień, czyli najważniejszy moment w religii katolickiej, upamiętniający cierpienia Jezusa przed ukrzyżowaniem. Mimo tego, Niedziela Palmowa jest radosnym świętem i przypomina także o zmartwychwstaniu oraz zapowiedzi życia wiecznego. Wierni pragną to uczcić i wybierają jak najbardziej kolorowe, kojarzące się z radością, palmy.

Komentarze

komentarze