Ogłoszenia – 16 czerwca 2024 r.

XI Niedziela Zwykła

  1. W tym tygodniu przypada w poniedziałek wspomnienie św. brata Alberta Chmielowskiego, w piątek wspomnienie św. Alojzego Gonzagi.
  2. W dalszym ciągu zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe codziennie o godz. 17:30, w niedzielę o 15.00.
  3. W poniedziałek wyjątkowo Msza św. tylko rano o 7.00, po niej nabożeństwo czerwcowe. Biuro parafialne nie będzie w tym dniu czynne!
  4. W czwartek Godzina Święta od 9.15-10.15.
  5. Msza św. na zakończenie roku szkolnego dla uczniów i nauczycieli naszej szkoły w piątek o godz. 8.00.
  6. U ministrantów można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego” i biuletyn parafialny.
  7. W przyszłą niedzielę gościć będziemy w naszej parafii przedstawiciela GSD. Ten dzień w naszym dekanacie będzie szczególną okazją do modlitwy za nasze seminarium. Kolekta przeznaczona jest na utrzymanie tej diecezjalnej uczelni.
  8. Rektor Gdańskiego Seminarium Duchownego zwraca się do wszystkich, którzy odczuwają w sobie powołanie do kapłaństwa, by nie zwlekali z decyzją i zgłosili się do naszej archidiecezjalnej uczelni. Wraz z nowym rokiem akademickim kandydaci będą mogli wejść na drogę formacji ku kapłaństwu. Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji do Gdańskiego Seminarium Duchownego i warunków przyjęcia są podane na stronie internetowej seminarium oraz w gablocie ogłoszeń w naszym kościele. Można się z nimi zapoznać także w biurze parafialnym.
  9. Od przyszłej niedzieli wzorem lat ubiegłych po mszach świętych lektorki będą rozprowadzać pod kościołem słodkie przekąski. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na cele budowy kościoła. Cegiełka na jedna słodycz wynosi 7 PLN.
  10. Bóg zapłać za ofiary złożone na utrzymanie parafii i te składane do puszki na sprzątanie i kwiaty. Przy skarbonce dla naszych gości wyłożone są cegiełki na budowę kościoła. Do mieszkańców naszej parafii zostaną one przyniesione przez panów, roznoszących koperty w ciągu wakacji. Są do nabycia także pamiątkowe kalendarze z przyrodą Chłapowską na przyszły 2025 rok. Koszt egzemplarza – 30 PLN.

Ksiądz proboszcz Sławomir Skoblik

Komentarze

komentarze