<b>Ogłoszenia</b> – 30 czerwca 2024 r.

 1. Dzisiaj ks. proboszcz głosi kazania i zbiera ofiary do puszek na budowę kościoła w Parafii Wniebowzięcia NMP w Redzie. Dzisiaj po Mszach św. zbiórka charytatywna do puszek na na Alicję Dettlaff z Werblini, jej rehabilitację. Nastolatka choruje od lat na encefalopatię niedotlenieniowo – niedokrwienną i ma niedowład czterokończynowy pozapiramidowy. Szerzej o akcji można poczytać na facebook’u parafialnym i w dzisiejszym biuletynie.
 2. Za tydzień godz. 14.15. w kościele comiesięczne spotkanie Żywego Różańca.
 3. W liturgii tego tygodnia przypada w środę święto Tomasza Apostoła, w sobotę przypada wspomnienie Marii Teresy Ledóchowskiej. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i polecamy opiece świętych patronów.
 4. W czwartek Godzina Święta od 9.15 do 10.15.
 5. W pierwszy piątek miesiąca ks. proboszcz odwiedzi stałych, zgłoszonych chorych przed południem. Okazja do spowiedzi św. od 16.00. Po Mszy św. o 17.00 nabożeństwo ku czci Serca Bożego.
 6. W dni powszednie po wieczornych Mszach świętych przez cały lipiec i sierpień będzie można wejść na wieżę kościoła w Chłapowie, aby podziwiać panoramę okolicy. Platforma widokowa umieszczona na wieży, powiększona o 30 metrowe wzniesienie Chłapowa nad poziom morza rozszerza perspektywę i pozwala przy optymalnej pogodzie zobaczyć w całej krasie Półwysep Helski. Wejście jest płatne w postaci cegiełki na budowę kościoła: odpowiednio 12 PLN i 8 PLN. Dla bojących się wysokości, lub nie mogących się wspinać, jest przygotowana w internecie namiastka atrakcji w postaci obrazu z kamery internetowej:  https://chlapowo.webcamera.pl/. Jest także zamontowana luneta. W razie niepogody wieża będzie zamknięta.
 7. U ministrantów w przedsionku kościoła do nabycia Gość Niedzielny w cenie 10 PLN i nasz parafialny biuletyn za 4 PLN. Do nabycia także nasz parafialny kalendarz na 2025 rok w cenie 30 PLN ze zdjęciami naszej parafianki pani Krystyny Budzisz
 8. Przy skarbonce dla naszych gości wyłożone są cegiełki na budowę kościoła. Do mieszkańców naszej parafii zostaną one przyniesione przez panów, roznoszących koperty na początku wakacji.
 9. Po niedzielnych Mszach świętych lektorki będą rozprowadzać pod kościołem słodkie przekąski. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na cele budowy kościoła. Cegiełka na jedna słodycz wynosi 7 PLN.
 10. Przez całe wakacje w kościele będzie wystawa prac plastycznych, czynna po każdej Mszy Świętej, zorganizowana przez dzieci i młodzież, a także przez wąską grupę dorosłych ze Stowarzyszenia Pasjonatów Malarstwa. Członkowie w/w Stowarzyszenia są mieszkańcami Chłapowa i okolic. Zachęcamy do odwiedzenia jej. Będzie także możliwość nabycia obrazów.
 11. W lipcu i sierpniu biuro parafialne czynne w soboty od 8.00 do 9.00.

Ksiądz proboszcz Sławomir Skoblik

Komentarze

komentarze