Ogłoszenia – 7 lipca 2024 r.

1. Dzisiaj gościmy w naszej parafii Igę i Konrada Grzybowskich – szczęśliwych małżonków, rodziców czwórki dzieci (Józia, Tereski, Tadzia, i Gucia) , którzy dzielą się świadectwem wiary. Od wielu lat posługują dla młodzieży, narzeczonych, małżeństw i rodziców. Są założycielami fundacji „Ster na Miłość” oraz członkami Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Nowej Ewangelizacji. Iga jest pedagogiem, profilaktykiem i certyfikowanym terapeutą par. Konrad z wykształcenia jest inżynierem produkcji i profilaktykiem oraz terapeutą w trakcie certyfikacji. Nasze najważniejsze przesłanie posługi to: Bóg jest dobry! Dzisiaj Ks. proboszcz kwestuje na budowę kościoła w Parafii św. Brygidy w Gdańsku.
2. Wszystkich gości, których serdecznie witamy zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia, która jest odmawiana u nas codziennie przez cały rok o godz. 15.00. W środę w naszej parafii po Mszach świętych Nowenna do MBNP, zaś w czwartek od 9.15-10.15 adoracja Najświętszego Sakramentu. Przypominamy, że spowiedź w naszej parafii jest tylko przed Mszą św. Zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty w dni powszednie.
3. Dzisiaj spotkanie Żywego Różańca o godz. 14.15.
4. Jutro przypada wspomnienie św. Jana z Dukli, w czwartek święto Benedykta opata i patrona Europy – Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej, w piątek przypada wspomnienie św. Bonifacego Brunona z Kwerfurtu, w sobotę św. Andrzeja Świerada i Benedykta, w sobotę przypada wspomnienie św. Bonawentury, Doroczny odpust Matki Boskiej Szkaplerznej w Swarzewie przypada w tym roku w dniach 13 i 14 lipca. Główne uroczystości odbędą się w niedzielę 14 lipca o godz. 10:30 pod przewodnictwem ks. biskupa. Wyjście pielgrzymów spod naszego kościoła 13 lipca (sobota) o godz. 13.30. Centralna Msza św. dla pielgrzymów w sobotę o godz. 17:00.
5. W dni powszednie w lipcu i sierpniu można wejść na wieżę kościoła w Chłapowie, aby podziwiać panoramę okolicy. Platforma widokowa umieszczona na 20 metrze wysokości wieży, powiększona o 30 metrowe wzniesienie Chłapowa nad poziom morza rozszerza perspektywę i pozwala przy optymalnej pogodzie zobaczyć w całej krasie Półwysep Helski. Wejście jest płatne w postaci cegiełki na budowę kościoła: odpowiednio 12 PLN i 8 PLN. W razie niepogody wieża będzie zamknięta.
6. Przy wyjściu można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego” w cenie 10 PLN i za 4 PLN nasz parafialny biuletyn. Do nabycia także nasz parafialny kalendarz na 2025 rok w cenie 30 PLN.
7. Po niedzielnych mszach lektorki będą rozprowadzać pod kościołem słodkie przekąski. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na cele budowy kościoła. Cegiełka za jedną słodycz wynosi 7 PLN.
8. Przez całe wakacje w kościele będzie wystawa prac plastycznych, czynna po każdej Mszy Świętej, zorganizowana przez dzieci i młodzież, a także przez wąską grupę dorosłych ze Stowarzyszenia Pasjonatów Malarstwa. Członkowie w/w Stowarzyszenia są mieszkańcami Chłapowa i okolic. Zachęcamy do odwiedzenia jej. Będzie także możliwość nabycia obrazów.
9. Dzisiaj kwesta charytatywna pod kościołem na „Wspólnotę Sprawni inaczej”, za tydzień kolekta budowlana i zbiórka do puszki na stroje dla naszej scholki. Proszę o słowo zachęty przedstawiciela kwestarzy.

Komentarze

komentarze