Chór „Strzelenka” z Tuchomia zaprasza

W przyszłą niedzielę o godz. 16:00  gościć będziemy chór „Strzelenka” z Tuchomia, który ubogaci śpiewem w języku kaszubskim liturgię Mszy świętej.

Chór „Strzelenka” z Tuchomia istnieje 5 lat. Chór powstał z zamiłowania mieszkańców Tuchomia do śpiewu i muzyki. Jak sami mówią: śpiewają, bo jest to ich pasja. Jest to chór mieszany, amatorski. Chórzyści mają bardzo szeroki repertuar, który zawiera pieśni i piosenki zarówno polskie i kaszubskie, biesiadne i religijne. Członkowie chóru w zdecydowanej większości pochodzą z Tuchomia, ale są też chórzyści z pobliskich miejscowości. 

Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy mają zamiłowanie do śpiewu, tych, którzy chcą się oderwać od zajęć codziennych i wypełnić swój czas, tych, którzy chcą się pośmiać i poznać naprawdę dobrze zgraną grupę, do wstąpienia w szeregi chóru „Strzelenka”. Nieznajomość języka kaszubskiego nie jest żadną przeszkodą, wszyscy się go uczymy nawzajem i na bieżąco. Próby co tydzień w czwartek o godz. 19:00 w domku przy boisku w Tuchomiu. Serdecznie zapraszamy!

Zarząd chóru „Strzelenka” z Tuchomia:

Prezes: Barbara Klawikowska – 501941339

Zastępca prezesa: Jarosław Grot – 697708629

Skarbnik: Irena Lidzbarska

Dyrygent chóru „Strzelenka” z Tuchomia: Karol Krefta – 513819248

Komentarze

komentarze