Dzień otwarty hospicjum św. Ojca Pio w Pucku

wolontariatDo zaangażowania się w wolontariat opiekuńczy – będą zachęcać w Pucku. W sobotę Hospicjum pod wezwaniem św. Ojca Pio organizuje dzień otwarty.

Wolontariusz opiekuńczy to osoba uzupełniająca pracę zespołu medycznego oraz rodziny. Towarzyszy pacjentowi poprzez rozmowę, czytanie, spacery, pomaga w codziennych czynnościach czy też terapii zajęciowej. Wspiera opiekunów rodzinnych zastępując ich na kilka godzin, by mogli wyjść z domu i mieć chwilę dla siebie – wyjaśniają na stronie internetowej puckiego hospicjum. Zaproszenie na dzień otwarty poświęcony wolontariatowi opiekuńczemu skierowane jest głównie do seniorów, ale inne pełnoletnie osoby również są mile widziane.

Oprócz zwiedzania hospicjum i możliwości porozmawiania z pracownikami i wolontariuszami przewidziano też porady dietetyka, projekcję filmu dokumentalnego „Śmiertelne życie” o ks. Janie Kaczkowskim oraz uroczystą mszę świętą i koncert operowy. Dzień otwarty w hospicjum w Pucku odbędzie się 16 kwietnia, w godzinach 12:00 – 18:00.

W programie:

  • 12:00 – 14:00 – porady dietetyka
  • 13:00 – projekcja filmu „Śmiertelne życie”
  • 16:00 – uroczysta Msza Święta
  • wystawa prac Tomasza Woźniak – rysunek ołówkiem, koncert operowy Anny Asmus, – poczęstunek, oprowadzenie zainteresowanych osób po hospicjum, możliwość porozmawiania z pracownikami hospicjum oraz z wolontariuszami, możliwość zmierzenia ciśnienia i wagi.

Radio Kaszëbë, 11.04.2016

Komentarze

komentarze