Jubileusz 1050-lecia Chrztu Polski

W związku z przeżywanym Jubileuszem 1050-lecia Chrztu Polski i zbliżającymi się obchodami ogólnopolskimi tej rocznicy zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej: www.chrzest966.pl.

Jest to centrum informacji o wydarzeniach związanych z Jubileuszem oraz miejsce, w którym można poszerzyć swoją wiedzę na temat tego kluczowego dla historii Polski wydarzenia. Na stronie znajdują się zróżnicowane materiały o charakterze informacyjnym, edukacyjnym, historycznym oraz liturgicznym, a także muzyka i prace plastyczne inspirowane polskim dziedzictwem chrześcijańskim.

Strona powstała z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski i Narodowego Centrum Kultury.


Zapraszamy serdecznie na Triduum modlitewne w ramach obchodów 1050. Rocznicy Chrztu Polski, które odbędzie się w kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Gdańsku-Brętowie (ul. Słowackiego 79) w dniach 14, 15 i 16 kwietnia br. (czwartek, piątek i sobota).

Msze Święte z nauką sprawowane  będą o godz. 9:00 i 18:00. Natomiast w niedzielę 17 kwietnia po Mszy Świętej wieczornej odbędzie się konferencja historyczna w kawiarence parafialnej.

Tematy przewidziane na poszczególne dni są następujące:

  • 14 kwietnia – chrzest sakramentem światłości i życia;
  • 15 kwietnia – chrzest narodzeniem do nowego życia;
  • 16 kwietnia – chrzest powołaniem do naśladowania Chrystusa.

Komentarze

komentarze