Holy wins 2020

W wigilijny wieczór przed uroczystością Wszystkich Świętych w wielu parafiach  organizowane są modlitwy ze świętymi. Chrześcijanie 1 listopada świętują uroczystość Wszystkich Świętych. Akcja Holy Wins stała się alternatywą dla Halloween.

– Zamiast straszyć, świętujmy ze świętymi. W ramach Holy wins w parafiach organizuje się tzw. Bale Wszystkich Świętych,  marsze dzieci przebranych za świętych, nabożeństwa uwielbienia Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie w towarzystwie relikwii świętych i błogosławionych. Halloween to kultywowanie śmierci, a uroczystość Wszystkich Świętych jest świętem radości i życia. 

Scenariusz każdego roku w naszej parafii jest ten sam. Gospodarzami tego wieczoru są uczniowie klasy III, którzy przebierają się za swoich patronów i w ten sposób poznają ich święte życie. W uroczystym pochodzie wkraczają do prezbiterium i prezentują zebranych swoją historię, charyzmat i atrybuty świętości.

Następnie lektorki prowadzą okolicznościową katechezę. Całość wieńczy wspólna modlitwa przed Najświętszym Sakramentem.

Komentarze

komentarze