„KATOLICY NA ULICY” | 15 czerwca | WYJDŹ Z CIENIA

Katolickie Stowarzyszenie Gdańskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji „Jezus żyje” pragnie zaprosić do udziału w ewangelizacyjnej imprezie plenerowej KATOLICY NA ULICY, która od kilkunastu lat odbywa się  w uroczystość Bożego Ciała na gdańskiej starówce.

Tegoroczne spotkanie będzie odbywało się  pod hasłem „Wyjdź z cienia” i jest skierowane szczególnie do młodzieży. Temat nawiązuje do przeżywanego w Polsce roku duszpasterskiego „Idźcie i głoście”. Naturalną drogą rozwoju wiary człowieka, jest dawanie świadectwa. Katolik nie zamyka się w swoim własnym świecie, ale stara się być świadkiem wiary dla innych. Bycie apostołem, który wychodzi na peryferia wiary do innych osób, tak mocno leży na sercu Papieżowi Franciszkowi. Dlatego chcemy uczyć się wychodzić z cienia naszych lęków, ograniczeń, słabości, aby z radością głosić prawdę o tym, że Jezus żyje.

W trakcie wydarzenia nawiążemy do przeżywanych w ubiegłym roku Światowych Dni Młodzieży, podczas których zostaliśmy zachęceni do tego, aby zejść z kanapy, a także do osoby św. Brata Alberta, który był czytelnym apostołem dla otaczających go ludzi.

Całe wydarzenie zostało podzielone na dwie części: festyn ewangelizacyjny, podczas którego odbędą się tańce, świadectwa, pantomimy oraz zagra zespół Kierunek Niebo, oraz wieczór uwielbienia, podczas którego zagrają zespoły RYMcerze oraz Lifesong. Pierwszy zespół, złożony z raperów Bęsia i DJ Yonasa, na co dzień pracuje z młodzieżą w całej Polsce, realizując profilaktyczny program „Nie zmarnuj swego życia”, który dotarł już do 250 tyś. młodych ludzi. Drugi zespół to trójmiejska ekipa działająca na scenie muzyki chrześcijańskiej, grająca utwory bardziej i mniej znane, wprowadzająca uczestników w modlitwę uwielbienia. Wzorem ubiegłych lat, pomiędzy blokami tradycyjnie zatańczymy poloneza, podczas którego spróbujemy pobić kolejny rekord ilości uczestników.

W czasie całej imprezy będzie odbywała się ewangelizacja bezpośrednia, tzn. będą chodzili ewangelizatorzy i prowadzili indywidualne rozmowy, aby ukazać piękno wiary i doprowadzić do osobistego spotkania z Jezusem. Aby przyciągnąć uwagę, będą posługiwali się tzw. pomnikami ewangelizacyjnymi i monidłami, przy których będzie można sobie zrobić zaskakujące zdjęcie.

Powyższe przedsięwzięcie  od lat cieszy się ogromną popularnością, wpisując się na stałe w kalendarium trójmiejskiego życia kulturalnego i niezmiennie gromadząc tysiące uczestników. Podczas spotkań gościliśmy m.in. Arkę Noego, Mieczysława Szcześniaka, Armię, Houk, New Live M., 2 Tm 2,3, Maleo Reggae Rockers, Deus Meus, Piotra Rubika.  

W tym roku, aby ukazać jeszcze większy zakres powszechności Kościoła, nawiązaliśmy współpracę z innymi grupami Archidiecezji Gdańskiej, m.in. z młodzieżową gałęzią Ruchu Światło-Życie.

Zapraszamy do zapoznania się z relacjami multimedialnymi z ubiegłym lat zawartymi na naszej stronie internetowej. W tym roku, każdy ma możliwość zaangażowania się w to największe tego typu dzieło na Pomorzu, poprzez wsparcie finansowe. Będziemy wdzięczni za każdą cegiełkę, którą można nabyć pod adresami:

Harmonogram

16.30 – Festyn ewangelizacyjny

18.30 – Polonez

19.00 –  Wieczór uwielbienia – koncert zespołu Lifesong

20.00 –  Koncert zespołu RYMcerze

21.00 – Modlitwa za miasto i zakończenie

Więcej informacji

Andrzej Niemcewicz (Koordynator KNU 2017) – ks.andrzejniemcewicz@gmail.com

Komentarze

komentarze