Kolędanova – koncert w Mrzezinie | 5.01.2019

Świąteczne Kolędowanie

Wspólne śpiewanie kolęd to jedna z najpiękniejszych Polskich tradycji, która po dziś dzień jest podtrzymywana i kultywowana w przeróżnych regionach kraju. Od ponad 10 lat, jako zespół KOLĘDANOVA, odwiedzamy domy kultury, parafie i kościoły w całej Polsce by nie tylko koncertować ale przede wszystkim wspólnie śpiewać kolędy – czyli kolędować.

Muzycy od lat zadomowili się na rodzimej scenie muzycznej. Występowali na scenie m.in. z Marcinem Pospieszalskim, Mietkiem Szcześniakiem, Kasia Nosowska, Bovska, OWCA, Deus Meus, Jose Torresem, Michałem Grobelnym, Adamem Bałdychem, New Life M, Deus Meus, Adam Krylik, Levi Sakala, Natalia Niemen, Mateo, FPS, Darią Zawiałow, Agnieszką Musiał.

W 2016 roku zespół wydał płytę z kolędami pod nazwą „Narodził się nam”. Na płycie znalazły się najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki w autorskich i czasem zaskakujących aranżacjach, usłyszą Państwo wykonania klasyczne, które zachęcają do wspólnego śpiewania, jak choćby „Lulajże Jezuniu”, czy „Wśród nocnej ciszy”. Pojawią się także niecozaskakujące gatunki muzyczne, np: funkowo-gospelowa wersja „Gdy się Chrystus rodzi”, bossa-nova, samba czy etniczno-folkowe „Przybieżeli do Betlejem”. Tytułowa „Narodził się nam” to odnaleziona w archiwach, staropolska kolęda, którą muzycy postanowili przywrócić do życia nadając jej dzisiejsze folkowe brzmienie.

Zespół tworzą:

Maciej Ścibor (voc)

Michał Starkiewicz (gitara)

Tomasz Licak (sax)

Paweł Grzesiuk (bas)

Tomek Hryciuk (perkusja)

Komentarze

komentarze