Ogłoszenia – 16 grudnia 2018 r.

III Niedziela Adwentu – Niedziela Gaudete

  • Dzisiejszą niedzielą, nazywaną w liturgii Nie­dzielą Gaudete – Niedzielą Radości, rozpoczynamy III Tydzień Adwentu. W dalszym ciągu zapraszamy do udziału w roratach, które w naszej parafii odprawiane są codziennie od poniedziałku do soboty. Okazja do przedświątecznej spowiedzi św. codziennie 15 minut przed Mszą św. ranną i wieczorną oraz 20.12 (czwartek) od 16-17. W czwartek w tych godzinach będą zaproszeni kapłani.
  • U ministrantów można nabyć aktualny numer „Gościa Niedzielnego”, Biuletyn Parafialny w zakrystii ostatnie świece Caritas „Wigilijnego Dzieła Świątecznej Pomocy dzieciom” i opłatek.
  • Kolęda w naszej parafii rozpocznie się 2 stycznia. Podobnie, jak w zeszłym roku na 6 stycznia planowane jest rodzinne kolędowanie.
  • W tym tygodniu biuro czynne tylko w czwartek od 15.15-16.00. Sprawy biurowe można realizować też w czwartek, piątek, sobotę po rannej Mszy św. i wyjątkowo w przyszłą niedzielę po Mszach św. Do środy ksiądz proboszcz prowadzi rekolekcje w parafii świętego Stanisława Kostki w Gdańsku. Po południu ksiądz proboszcz w piątek i w sobotę jest na spowiedziach w dekanacie: w Chałupach i w Kuźnicy.
  • W tym tygodniu są wolne intencje Mszy świętych rannych.
  • Dzisiaj zbiórka do puszek na remont bazyliki św. Mikołaja w Gdańsku.
  • U pana Daniela Borchmann w sklepie można zapisywać się na zabawę karnawałową. Odbędzie się ona 19 stycznia 2019 roku. Koszt od pary 200 złotych.

Zapraszając do dobrego przeżycia ostatniego tygodnia adwentu m. in. poprzez spowiedź przedświąteczną, życzymy wszystkim dobrego tygodnia i wytrwania w adwentowych postanowieniach. Prośmy Boga, by nam błogosławił.

Ks. proboszcz Sławomir Skoblik
———————————————
Zapowiedzi przedślubne 16-25 XII 2018

Mariusz Piotr Bizewski, zam. Kębłowo i Joanna Minkowska, zam. Chłapowo

Komentarze

komentarze