Koncert chóru Lutnia z Luzina | 28.01

W niedzielę 28 stycznia – chór „Lutnia” z Luzina śpiewał podczas dwóch Mszy świętych w parafii Miłosierdzia Bożego w Chłapowie. Łącznie wykonali 14 utworów po polsku i kaszubsku.

Były to: „Żegnôj swiat całi” muz. T. Fopke, sł. E. Pryczkowski; „Spij, miłi Jezë” i „Jezëskòwa biżónka” T. Fopke; „Zaśnij, Dziecino” Antoniego Sas-Uruskiego i Juliusza Kijasa; „Tryumfy Króla Niebieskiego” (VIIIw.); „Kolęda dla Nieobecnych” Zbigniewa Preisnera i Szymona Muchy, układ. T. Fopke; „Dobëcé” Jerzego Stachurskiego i Eugeniusza Pryczkowskiego, w opr. T. Fopke; „Jezu, òstaw szopã” Antoniego Peplińskiego w opr. T. Fopke; „Bóg nama przestojôł” Jana Trepczyka w opr. Zbigniewa Szablewskiego; „Kłaniamy Ci się, Chryste” z mel. J. Reading w opr. E. Corbetty; „Nad Betlejem w ciemną noc” w opr. J. Paczyńskiego; „Swiat przed Tobą klãkł” z muz. Renaty Gleinert do słów Jana Rompskiego oraz ludową „Witôj, witôj, Gòscu miłi” w opr. T. Fopke. Zabrzmiała również „Święta Panienka” z muzyką Jana Maklakiewicza i tekstem Hanny Jarwicz – z prześlicznym solo Doroty Kotłowskiej. 

Chórzystom serdecznie DZIĘKUJEMY!!!

TUTAJ GALERIA ZDJĘĆ – KLIKNIJ!!!

Komentarze

komentarze