Międzynarodowy Tydzień Małżeństwa 2019

Jak co roku w dniach 7-14 lutego Stowarzyszenie Psychologów Chrześcijańskich o/Gdański zaprasza do współtworzenia kampanii na rzecz silnych i dobrych małżeństw [http://tydzienmalzenstwa.pl/]

Międzynarodowy Tydzień Małżeństwa to Kampania społeczna promująca więź kobiety i mężczyzny, odbywająca się równolegle w 22 krajach na całym świecie.

Tydzień Małżeństwa” ma na celu propagowanie idei trwałej, bliskiej i satysfakcjonującej relacji małżeńskiej we współczesnym świecie.

Kościół Katolicki od kilku lat również włącza się w tą inicjatywę, pragnąc ukazać piękno i trwałość świętego sakramentu małżeństwa.

Zachęcamy wspólnoty i parafie do organizowania w tych dniach różnych wydarzeń służących promocji sakramentalnej więzi małżeńskiej mężczyzny i kobiety. Mogą to rekolekcje, Msze święte z homilią, błogosławieństwa małżonków…

Wszelkie informacje o podejmowanych inicjatywach prosimy kierować na adres: kontakt@tydzienmalzenstwa.pl

Wśród licznych propozycji dla małżeństw znajdują się:

  • 8 lutego (piątek) godz. 19.30 – modlitwa i adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji małżeństw w Sanktuarium Matki Boskiej Brzemiennej w Matemblewie. Prowadzi Wspólnota Kobieta jest Boska. Okazja by swoje małżeństwo jeszcze mocniej powierzyć opiece Mistrza z Nazaretu.

  • 10 lutego (niedziela) godz. 12.00 – Msza św. w Sanktuarium Matemblewskim z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich pod przewodnictwem Ks. Biskupa Zbigniewa Zielińskiego

  • Msze Święte i modlitwy w intencji małżonków w Jastarni, Kuźnicy i Rumi (zob. program tygodnia: http://tydzienmalzenstwa.pl/)

Komentarze

komentarze