Nagrobek dla księdza Proboszcza

Wraz z Radą Parafialną wybraliśmy w zakładzie kamieniarskim „Lilla” propozycję nagrobka dla ks. Proboszcza, na którego wykonanie składa się parafia i brat Janusz.

Mając na względzie przyszłość, że tłem nagrobka będzie żółto-pomarańczowa elewacja kościoła, a obok pomnika będzie stał krzyż misyjny, oraz fakt, że samo miejsce nie będzie powszechnie grzebalne, wybraliśmy ten projekt. Nawiązuje on do tego fragmentu J 20, 11-18 a zwłaszcza do obecnej w tym fragmencie wypowiedzi Jezusa Zmartwychwstałego: „Nie dotykaj mnie, bo jeszcze nie wstąpiłem do Ojca. Idź do moich braci i powiedz im: „Wstępuję do Ojca mojego i Ojca waszego, do Boga mojego i Boga waszego”.

Nie chcieliśmy czarnego krzyża, ale kompozycję, która będzie godnym, pogodnym, nawiązującym do wezwania kościoła (Miłosierdzie Boże jest darem Chrystusa Zmartwychwstałego) wypełnieniem placu przy świątyni. Szczegóły zostaną dopracowane.

Ks. Sławomir Skoblik

Komentarze

komentarze