Ogłoszenia – 1 maja 2022 r.

III Niedziela Wielkanocna

  1. Rozpoczęliśmy maj. Dzisiaj o 12.15 spotkanie Żywego Różańca połączone z nabożeństwem majowym.
  2. Od 2 maja nabożeństwa majowe w tygodniu o godz. 17.30, w niedzielę i 3 maja po Mszy św. o 16.00. Od 4 maja na godz. 16.00 zapraszam dzieci na „majówki”.
  3. Rozpoczynamy dzisiaj XIV Tydzień Biblijny, którego motywem przewodnim są słowa: Jezus stanął pośród nich i rzekł: Pokój wam” (por. Łk 24,36) .
  4. W kalendarzu liturgicznym przypada w poniedziałek wspomnienie św. Atanazego biskupa i doktora Kościoła oraz Dzień Flagi Narodowej, we wtorek Uroczystość NMP Królowej Polski – Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W tym dniu Msze św. wg grafiku niedzielnego, w środę wspomnienie św. Floriana – patrona strażaków. Z tej racji Msza św. w tym dniu w intencji naszych strażaków o 17.30, zaś w intencji strażaków naszego powiatu i ich rodzin w sanktuarium Swarzewskim w sobotę 7 maja o 17.00, w piątek przypada święto apostołów Filipa i Jakuba.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Msza św. o 17.00 wotywną o Eucharystii. W pierwszy piątek miesiąca przed południem odwiedzę stałych zgłoszonych chorych z posługą sakramentalną. Po południu od 15.30 okazja do spowiedzi św. W pierwszą sobotę miesiąca o 16.15 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi i o 17.00 Msza św. wotywna o Matce Bożej.
  6. Mając świadomość ciężkiej pracy wśród turystów w lipcu w okresie tradycyjnej pielgrzymki rybaków do Swarzewa, od kilku lat parafia we Władysławowie wyrusza na pielgrzymkę do Królowej Morza w drugą sobotę maja. Obserwując od kilku lat naszą nieliczną grupę, która wyrusza w lipcu, odpowiadając na zaproszenie ks. proboszcza Marka, po konsultacji z Radą Parafialną, zachęcam was, abyśmy włączyli się w tę nową tradycję. Wyruszamy spod naszego kościoła w sobotę 14 maja o 9.15 i dołączamy do grupy z Władysławowa. W sposób szczególny zapraszam dzieci pierwszokomunijne, rocznicowe i nowo bierzmowanych.
  7. Dziękuję wszystkim, którzy poprzez składane ofiary na tacę, do puszki na sprzątanie kościoła W przyszłą niedzielę kolekta budowlana. Na Caritas diecezjalną przesłałem 600 złotych ze zbiórki do puszek.

Ksiądz proboszcz Sławomir Skoblik

Komentarze

komentarze