Ogłoszenia – 1 marca 2020 r.

I Niedziela Wielkiego Postu – 1 marca 2020 r.

  1. Rozpoczęliśmy okres Wielkiego Postu, a jednocześnie Misje Parafialne do udziału w których serdecznie zapraszam. Program tych nadzwyczajnych rekolekcji, odbywających się raz na 10 lat zawarty jest w bieżącym biuletynie, w gablotce i na stronie internetowej parafii. Jest to jednocześnie czas szkolnych rekolekcji wielkopostnych.
  2. Dziś spotkanie Żywego Różańca o godz. 14.15. W każdą niedzielę Wielkiego Postu Gorzkie Żale poprzedzone Koronką do Bożego Miłosierdzia z kazaniem pasyjnym o godz. 15.00, w przyszłą niedzielę w związku z zakończeniem Misji świętych wyjątkowo o 15.30.
  3. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Spowiedź św. jest w środę i w czwartek wg. planu misji świętych.
  4. W piątek zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej dzieci i młodzież na godz. 16.00, dorosłych na 17.30.
  5. W Wielkim Poście ponadto podejmujemy przemieniające nas dobre uczynki: post, modlitwę i jałmużnę. Jest to szczególna okazja do tego, by także w hojnym geście miłości podzielić się z najbardziej potrzebującymi. Dlatego, jak co roku możemy przy wyjściu z kościoła złożyć do skarbony pod św. Antonim jałmużnę wielkopostną. Są też do odebrania przy św. Antonim skarbonki na rodzinną jałmużnę postną, które tradycyjnie wypełnione przynosimy w Wielką Sobotę. Niech to będzie szczery dar naszego serca. Uzbierane w ten sposób ofiary przeznaczone zostaną przy współpracy z Caritas we Władysławowie na świąteczną pomoc dla najbiedniejszych w parafii.
  6. Przy wyjściu można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego”, a także za symboliczną ofiarę biuletyn parafialny.
  7. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Pucku poszukuje kandydatów na rodziny zastępcze. Bliższe informacje w biuletynie
  8. W przyszłą niedzielę kolekta będzie podziękowaniem za pracę misjonarza, za dwa tygodnie będzie przeznaczona na budowę kościoła.

Dziękując za wspólną modlitwę, życzymy z o. rekolekcjonistą wszystkim owocnego przeżywania czasu Wielkiego Postu, czasu pokuty i nawrócenia, dobrego odprawienia Misji świętych, które pomogą dobrze przeżyć czas Wielkiego Postu i przygotować się do świąt paschalnych.

Ks. proboszcz Sławomir Skoblik

Komentarze

komentarze