Ogłoszenia – 10 grudnia 2023 r.

XXII Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie

II Niedziela Adwentu

  1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy XXIII Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Celem tego dnia jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej, dlatego przy wyjściu ministranci zbierają ofiary do puszek na tę pomoc.
  2. W tym tygodniu wspominamy w środę św. Łucję, a w czwartek św. Jana od Krzyża.
  3. W adwencie zapraszamy do udziału w roratach, które w naszej parafii są odprawiane od poniedziałku do soboty: we wtorki, czwartki, soboty o 6.30, w poniedziałki, środy i piątki o 17.00. Do udziału we wspólnych roratach wraz ze św. Wojciechem zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych, i prosimy wszystkich o przyniesienie lampionów lub świec. Pod koniec rorat docenimy wytrwałe dzieci i nagrodzimy najciekawsze własnoręcznie wykonane lampiony.
  4. U ministrantów można nabyć aktualny numer „Gościa Niedzielnego” i „Biuletyn parafialny”. Są także małe świece „Caritas” w cenie 12 złotych.
  5. Dzisiaj kolekta budowlana. Kolejna zbiórka na ogrzewanie 17 grudnia i 31 grudnia.
  6. Spowiedź przedświąteczna z udziałem zaproszonych kapłanów będzie w czwartek 21 XII od 17.30 do 19.00.
  7. W gablotce wywieszony jest plan kolęd, podany jest także w internecie.
  8. Serdecznie dziękujemy za udział w uroczystościach odpustowych, za zaangażowanie w liturgie i przygotowanie świątyni.

Zapraszając do dobrego przeżycia adwentu m. in. przez udział w roratach, życzę wszystkim dobrego tygodnia. Prośmy Boga, by nam na ten czas błogosławił.

Ksiądz proboszcz Sławomir Skoblik

Komentarze

komentarze