Ogłoszenia – 11 sierpnia 2019 r.

XIX Niedziela zwykła11 sierpnia 2019 r.

  1. Trwa sierpień – miesiąc ważnych rocznic, wśród których znajduje się 75. rocznica Wybuchu Powstania Warszaw­skiego [1 VIII], 63. rocznica Jasnogórskich Ślubów Narodu, 99. Cudu nad Wisłą, a także 39. rocznica narodzin „Solidarności”. Od 1984 r. sierpień obchodzony jest jako miesiąc trzeźwości, bowiem powagę tych wydarzeń, wielu podkreśla m.in. podejmowaną abstynencją i modlitwą o trzeźwość narodu, do czego zachęca nas jak co roku także Episkopat Polski. Treść tej zachęty publikowana jest w biuletynie parafialnym.

  2. W tym tygodniu przypada w poniedziałek wspomnienie św. Maksymiliana Kolbe, w środę święto poświęcenia naszej archikatedry. Pojutrze przypada dzień urodzin naszego Arcypasterza, a wtorkowe święto jest szczególną okazją do modlitwy za naszą diecezję, jej biskupów, prezbiterium i wierny lud.

  3. W środę przypada w Uroczystość Wniebowzięcia NMP – doroczne patronalne święto odpustowe we Władysławowie. Msze św. w tym dniu są wg porządku niedzielnego. Srodowa wieczorna Msza św. przynależy już do uroczystości i czyni zadośćuczynienie uczestnictwa w eucharystii w tzw. święto nakazane. W tę uroczystość, zwaną także Świętem Matki Bożej Zielnej, tradycyjnie pod koniec Mszy św. błogosławimy przyniesione naręcza zbóż i ziół oraz owoce jako wyraz naszej wdzięczności za dary ziemi. Tego dnia obchodzone jest także Święto Wojska Polskiego. Kazania w tym dniu wygłosi ks. Zbigniew Drzał, proboszcz Parafii św. Anny i Joachima z Gdańska Letnicy. Po mszach świętych, będziemy mieli okazję nabyć znany nam już obraz Oblicza Pańskiego i książkę autorstwa ks. Zbigniewa pt. „Ukaż mi Swą Twarz. Jak rozpoznać Boga we współczesnym świecie.” Zawiera ona wybrane teksty biblijne, wypowiedzi świętych, papieży oraz modlitwy i pieśni związane z tym obrazem. Jedno i drugie stanowi cegiełkę na rzecz generalnego remontu kościoła w Gdańsku Letnicy. Każdy darczyńca otrzyma w prezencie koronkę do Siedmiu Boleści NMP wraz  z rozważaniami. Jednocześnie ksiądz Zbigniew przedstawi nam swoją najnowszą pozycję, poświęconą m.in. wybuchowi II  Wojny Światowej w relacjach przedwojennych mieszkańców Gdańska. Ta 400-stu stronnicowa publikacja zawiera 240 fotografii, często wcześniej niepublikowanych.

  4. Wszystkich gości, których serdecznie witamy zachęcamy po Mszy św. do adoracji relikwii św. Jana Pawła II, które są wystawione na marmurowym klęczniku i zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia, która jest odmawiana u nas codziennie przez cały rok o godz. 15.00. W środę w naszej parafii po Mszach świętych Nowenna do MBNP.

  5. Księża Chrystusowcy zapraszają codziennie na filmy chrześcijańskie do Domu Parafialnego we Władysławowie. Bliższe informacje w gablotkach.

  6. Przy wyjściu można nabyć aktualny numer „Gościa Niedzielnego”, i zaopatrzyć się w biuletyn oraz kalendarz parafialny na 2020 rok w cenie 25 PLN. Jest to cegiełka na budowę kościoła a jednocześnie pamiątka z Chłapowa.

  7. Dzisiaj Ks. proboszcz głosi kazania i zbiera ofiary na budowę kościoła w Chałupach, a 15 sierpnia będzie głosił kazania w Juracie, za tydzień w Jastrzębiej Górze.

  8. Dziękujemy za złożone dzisiaj ofiary na budowę kościoła.

Trwają wakacje, witając przybyłych do nas Gości. Dziękujemy za wspólną modlitwę i życzymy wszystkim radosnego i owocnego przeżywania rozpoczynającego się tygodnia. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Komentarze

komentarze