Ogłoszenia – 14 sierpnia 2016 r.

XX Niedziela Zwykła

Jutro przypada Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte według porządku niedzielnego tj. o godzinie 8:00, 10:30, 20:00. W tę nakazaną uroczystość, zwaną także Matki Bożej Zielnej, tradycyjnie błogosławimy przyniesione naręcza zbóż i ziół oraz owoce jako wyraz naszej wdzięczności za dary ziemi. Jutro obchodzone jest także Święto Wojska Polskiego.

W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia: w środę wspomnienie świętego Jacka, w sobotę świętego Bernarda z Clairvaux. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia wielu Bożych łask.

Pragnę przypomnieć, że w czasie wakacji nie odprawiamy w niedziele Mszy świętej o 16:00. Jest ona przesunięta na godzinę 20:00. Równocześnie przypominamy, że sobotnia Msza święta o godzinie 18:00 sprawowana jest z liturgii niedzielnej.

Wszystkich gości nawiedzających naszą świątynię chciałbym poinformować, że jest ona kościołem jubileuszowym, w którym codziennie można uzyskać odpust zupełny i w którym także codziennie odmawiana jest o godzinie 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Spowiedź święta kwadrans przed każdą Mszą świętą.

Do posprzątania kościoła prosimy mieszkańców domów przy ul. Żeromskiego i Bursztynowej.

W ramach akcji Caritas Tornister Pełen Uśmiechów chcielibyśmy wesprzeć dzieci z naszej parafii wyprawką szkolną. Zachęcam darczyńców, którzy wypełnią tornistry przyborami. Tornistry przygotowane przez Caritas można odebrać u mnie i wypełnione przyborami przynieść do biura parafialnego. Zostaną przekazane uczniom wskazanym przez pedagog szkoły.

Trwają wakacje, witając przybyłych do nas Gości dziękujemy za wspólną modlitwę i życzymy wszystkim radosnego i owocnego przeżywania rozpoczynającego się tygodnia. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Modlitwa o udzielenie łaski przez wstawiennictwo świętego Jana Pawła II:

Boże w Trójcy Przenajświętszej, dziękujemy Ci za to, że dałeś Kościołowi Papieża Świętego Jana Pawła II, w którym zajaśniała Twoja ojcowska dobroć, chwała krzyża Chrystusa i piękno Ducha miłości. On, zawierzając całkowicie Twojemu miłosierdziu i matczynemu wstawiennictwu Maryi, ukazał nam żywy obraz Jezusa Dobrego Pasterza, wskazując świętość, która jest miarą życia chrześcijańskiego, jako drogę dla osiągnięcia wiecznego zjednoczenia z Tobą. Amen.

Ks. Sławomir Skoblik

Komentarze

komentarze