Ogłoszenia – 14 sierpnia 2022 r.

XX Niedziela Zwykła

  1. Trwa sierpień– miesiąc ważnych rocznic, wśród których znajduje się 77. rocznica Wybuchu Powstania Warszawskiego [1 VIII], 65. rocznica Jasnogórskich Ślubów Narodu, 101. Cudu nad Wisłą, a także 41. rocznica narodzin „Solidarności”. Od 1984 r. sierpień obchodzony jest jako miesiąc trzeźwości, bowiem powagę tych wydarzeń, wielu podkreśla m.in. podejmowaną abstynencją i modlitwą o trzeźwość narodu, do czego zachęca nas jak co roku Episkopat Polski.
  2. W tym tygodniu przypada jutro Uroczystość nakazana Wniebowzięcia NMP – odpust we Władysławowie. Msze św. w tym dniu w chłapowskim kościele są według porządku niedzielnego. Po mszach świętych błogosławieństwo ziół i kwiatów. W środę przypada wspomnienie św. Jacka a w sobotę św. Bernarda. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i powierzamy opiece patronów.
  3. Wszystkich gości, których serdecznie witamy, zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia, która jest odmawiana u nas codziennie przez cały rok o godz. 15.00. W środę w naszej parafii po Mszach świętych Nowenna do MBNP, w czwartek od 9.15-10.15 Godzina Święta.
  4. Przy wyjściu można nabyć aktualny numer „Gościa Niedzielnego” i biuletyn parafialny, nabyć kalendarz na 2023 rok w cenie 25 złotych i książkę o Chłapowie w tej samej cenie, a przy klęczniku z relikwiami św. Jana Pawła II zaopatrzyć się za dobrowolną ofiarą w książeczkę promującą Kult Bożego Miłosierdzia.
  5. Dla turystów, którzy chcą się włączyć w dzieło budowy kościoła są także z tyłu przy szklanej skarbonce wyłożone cegiełki.
  6. W dni powszednie w lipcu i sierpniu można wejść na wieżę kościoła w Chłapowie, aby podziwiać panoramę okolicy wraz z całym Półwyspem Helskim. Wejście jest płatne w postaci cegiełki na budowę kościoła: odpowiednio 12 złotych i 8 złotych.
  7. Dzisiaj i jutro po Mszach świętych młodzież będzie rozprowadzać przed kościołem słodkie przekąski. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na cele budowy kościoła. Cegiełka za jedna słodycz wynosi 5 złotych.
  8. Przez całe wakacje w kościele trwa wystawa prac plastycznych, czynna po każdej mszy św., zorganizowana przez dzieci i młodzież, a także przez wąska grupę dorosłych ze Stowarzyszenia pasjonatów Malarstwa. członkowie w/w Stowarzyszenia są mieszkańcami Chłapowa i okolic. Zachęcamy do jej odwiedzenia. Będzie także możliwość nabycia obrazów.
  9. Biuro parafialne w wakacje czynne w soboty od 8.00 do 9.00.
  10. W tygodniu pożegnaliśmy Marię Hinzke z ul. Jaśminowej. Przeżyła 58 lat.

Ksiądz proboszcz Sławomir Skoblik

Komentarze

komentarze