Ogłoszenia – 15 grudnia 2019 r.

III Niedziela Adwentu – Niedziela Gaudete – 15 grudnia 2019 r.

  1. Dzisiejszą niedzielą, nazywaną w liturgii Nie­dzielą Gaudete – Niedzielą Radości, rozpoczynamy III Tydzień Adwentu. W dalszym ciągu zapraszam do udziału w roratach, które w naszej parafii odprawiane są codziennie od poniedziałku do soboty, przy czym w tym tygodniu z powodu licznych opłatków i spowiedzi w dekanacie, w których biorę udział, roraty tylko w poniedziałek o 17.00, w pozostałe dni o 6.30. Z tej racji od środy do soboty nie będzie Mszy św. wieczornych!!! Okazja do przedświątecznej spowiedzi św. w sobotę 21 XII od 16.30-18. W tym dniu będą zaproszeni kapłani.
  2. U ministrantów można nabyć aktualny numer „Gościa Niedzielnego”, Biuletyn Parafialny; w zakrystii ostatnie małe świece Caritas „Wigilijnego Dzieła Świątecznej Pomocy dzieciom i opłatek.
  3. Kolęda w naszej parafii rozpocznie się 2 stycznia. Plan kolędy umieszczony jest już w gablotce i w Internecie. 5 stycznia w ramach kazania przedstawię roczne sprawozdanie z życia parafii. Podobnie, jak w zeszłym roku na 6 stycznia planowane jest rodzinne kolędowanie.
  4. W tym tygodniu biuro czynne o stałej porze od 15.15-16.00.
  5. Dzisiaj po Mszy św. nasz lektorki rozprowadzają własnoręcznie wykonane bombki. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na wyjazd wakacyjny.
  6. Przed nami tradycyjna już trasa koncertowa Betlejem w Polsce – „GŁOŚNA NOC”. Koncert jak co roku zawita także do Gdyni. 17 stycznia o godz. 19:00 w Gdynia Arena będziemy mogli posłuchać najpiękniejszych kolęd z różnych stron świata w fenomenalnych muzycznych aranżacjach. Wśród artystów pojawią się m.in. Mate.O, Gabi Gąsior, Arka NOEGO, Natalia Niemen, Robert Friedrich Litza i Mietek Szcześniak.Co ważne – dochód w koncertu w całości ma wspierać potrzebujących i lokalne działania ewangelizacyjne. Niech więcej osób pozna Dobrą Nowinę! Więcej informacji o zakupie biletów na stronie parafialnej.

Zapraszając do dobrego przeżycia ostatniego tygodnia adwentu m. in. poprzez spowiedź przedświąteczną, życzę wszystkim dobrego tygodnia i wytrwania w adwentowych postanowieniach. Prośmy Boga, by nam błogosławił.

Komentarze

komentarze