Ogłoszenia – 17 października 2022 r.

XXIX Niedziela Zwykła

DZIEŃ PAPIESKI

  1. Dziś przeżywamy XXII Dzień Papieski pod hasłem: Blask Prawdy. W całej ojczyźnie przeprowadzana jest zbiórka do puszek na rzecz fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Także i u nas lektorki /ministranci/ zbierają po Mszy świętej ofiary na ten cel.
  2. W kalendarzu liturgicznym w poniedziałek przypada wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, we wtorek święto św. Łukasza, w środę bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, w czwartek św. Jana z Kęt, w sobotę przypada wspomnienie św. Jana Pawła II. WSZYSTKIM JUBILATOM I SOLENIZANTOM SKŁADAMY NAJSERDECZNIEJSZE ŻYCZENIA
  3. W dalszym ciągu zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17.30, dzisiaj po Mszy św. o 16.00. Dzieci zapraszamy od poniedziałku do piątku na godz. 16.00.
  4. 21 października organizujemy wyjazd na wieczór modlitwy młodych i jak są jacy chętni to mogą zgłaszać się do Moniki Rietz po więcej informacji, najlepiej przez Messengera.
  5. 5 listopada w naszej parafii odbędzie się wieczór małżeństw. Gościem spotkania będzie o. Tomasz Klin – proboszcz Parafii św. Ignacego Loyoli w Jastrzębiej Górze.
  6. 9 listopada w środę odbędzie się wizytacja kanoniczna parafii.
  7. W związku ze zbliżającymi się dniami modlitwy za zmarłych, przy wyjściu kościoła wyłożone są kartki z wypominkami, które będzie można składać na tacę lub w kancelarii. Złożone przy tej okazji ofiary przeznaczamy na inwestycje budowlane. Bardzo proszę o czytelne wypełnianie wypominek najlepiej w mianowniku. Nie umieszczamy na wypominkach imion i nazwisk osób błogosławionych i świętych, a także tych, których proces beatyfikacyjny trwa tzw. sług Bożych.
  8. Przy wyjściu u ministrantów do nabycia aktualna prasa religijna. Za tydzień zbiórka do puszki przed kościołem na cele misyjne.

Dziękując za wspólną modlitwę życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Ksiądz proboszcz Sławomir Skoblik

Komentarze

komentarze