Ogłoszenia – 19 maja 2024 r.

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

  1. Przeżywamy dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, do której przygotowywaliśmy się przez nowennę. W dniu dzisiejszym uczniowie klasy III w pełni uczestniczą w Najświętszej Ofierze. Otaczamy ich wdzięczną modlitwą.
  2. W liturgii kończy się okres wielkanocny. Do przyszłej niedzieli trwa wynikający z przykazań kościelnych czas spowiedzi i komunii świętej wielkanocnej.
  3. Zapraszamy na majówki. Po tygodniowej przerwie, jeśli pogoda pozwoli, we wtorek spotykamy się o 16.00 przy krzyżu na Klifie przy schodach – zejściu nr 14, w środę przy kapliczce na ul. Korsarskiej a w czwartek na posesji państwa Bisewskich i Renusz, w poniedziałek i piątek modlimy się w kościele. Nabożeństwa majowe dla dorosłych od poniedziałku do soboty o o godz. 17.30 w kościele, w niedziele o godz. 15.00.
  4. W tym tygodniu przypada: jutro święto Maryi – Matki Kościoła, w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana, w piątek NMP – Wspomożycielki Wiernych. Wszystkim jubilatom i solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia.
  5. W sobotę o 4.15 wyruszy spod kościoła tradycyjna pielgrzymka do Wejherowa na odpust Trójcy Świętej. Dołączamy się do Władysławowa i dalej idziemy drogą nad zatoką do Swarzewa, a następny przystanek przy kościele świętej Faustyny w Pucku. Powrót z Wejherowa tradycyjnie autobusem o godz. 14.00. Wyjazd w niedzielę do Wejherowa z parkingu przy kościele we Władysławowie o godz. 8.00. Powrót pieszy z Wejherowa wieczorem.
  6. 30 maja w Boże Ciało nabożeństwo majowe po rannej Mszy św, natomiast procesja eucharystyczna po Mszy św. o 10.30 przejdzie najkrótszą z trzech tras: Gościnna, Jarowa, Maszoperii, Korsarska i Gościnna. W tym dniu nie będzie Mszy św. o 16.00. Środowa wieczorna Msza św. jest z liturgią Bożego Ciała i czyni zadośćuczynienie uczestnictwa w uroczystości nakazanej.
  7. Przy wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego” i nasz parafialny biuletyn.
  8. Bóg zapłać za ofiary składane na utrzymanie parafii i sprzątanie kościoła oraz na kwiaty i dekoracje. Dzisiejsza taca w całości przekazana jest do kurii na organizację Jubileuszu 100–lecia istnienia diecezji gdańskiej.

Ksiądz Sławomir Jan Skoblik – proboszcz

Komentarze

komentarze