Ogłoszenia – 20 grudnia 2020 r.

IV Niedziela Adwentu – 20 grudnia 2020 r.

  1. Dziś IV Niedziela Adwentu. Roraty trwają do środy i tylko rano o 6.30. W poszczególne dni Wielki Finał tegorocznych rorat. Nagrodzimy tych, co mają najpiękniejszy lampion, tego, kto najczęściej gościł Maryję na roratach, tych, co byli na wszystkich nabożeństwach.
  2. Spowiedź przedświąteczna odbędzie się w poniedziałek 21 grudnia od 15.30 do 17.00. Będzie dwóch zaproszonych kapłanów.
  3. Z racji spowiedzi w dekanacie biuro parafialne w czwartym tygodniu adwentu będzie nieczynne!
  4. W Wigilię Msza św. o 6.30. O 21.00 Msza św. wigilijna, o północy Pasterka. Zachęcam do zachowania tradycyjnego postu. W pierwszy i drugi dzień świąt Msze św., jak każdą niedzielę. Z racji epidemii i reżimów sanitarnych w tym roku zachęcam w miejsce Mszy św. wigilijnej i Pasterki do skorzystania z Eucharystii w pierwszy dzień świąt o 8.00 i 9.15 oraz o 16.00. Na tych Mszach św. jest nas zawsze najmniej.
  5. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o 10.30 odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.
  6. Serdecznie dziękuję za ofiary składane na utrzymanie parafii, na kwiaty i sprzątanie kościoła i te przesyłane na konto parafialne. W zeszłą niedzielę zebraliśmy na budowę kościoła 3000 PLN.
  7. Ksiądz biskup Jacek napisał do diecezjan: Czas adwentu i okres po świętach Bożego Narodzenia to tradycyjnie czas kolędy w parafiach. Księża odwiedzają wówczas katolickie rodziny. Tym razem epidemia uniemożliwia wizyty i spotkania kolędowe. Wirus choroby przenosi się bowiem i zaraża kolejne osoby podczas odwiedzin i spotkań. Dlatego rezygnujemy z kolędy 2020/2021. Kierujemy się bowiem troską o bezpieczeństwo i zdrowie rodzin, zwłaszcza osób starszych, będących w grupie podwyższonego ryzyka, ale też troską o zdrowie księży. W związku z powyższym w naszej parafii zapraszam w Nowym Roku na Msze św. dla poszczególnych rejonów. Zostaną one odprawione w intencji parafian. Ich harmonogram znajduje się w kopercie z opłatkiem, którą otrzymaliście. W miejsce homilii przedstawię sprawozdanie duszpasterskie i budowlane. Po Mszy św. zostaną rozdane buteleczki z wodą święconą i obrazki kolędowe z modlitwą błogosławieństwa domów, którą po powrocie z kościoła niech odmówi senior rodziny i pokropi wodą święconą dom. Przy tej okazji będzie można złożyć ofiarę kolędową, którą przeznaczamy w części na utrzymanie parafii i na cele budowlane, na kontynuację prac przy elewacji kościoła, jak i będzie możliwość tradycyjnego wsparcia funduszu ministranckiego.
  8. Przy wyjściu można nabyć nowy numer podwójny Gościa Niedzielnego, biuletyn parafialny. Można jeszcze nabyć opłatek w zakrystii. Świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom już nie ma. Kwotę 100 złotych, pozyskaną ze sprzedaży świec, przekazałem do Caritas Władysławowa.

Ksiądz proboszcz Sławomir Skoblik

Komentarze

komentarze