Ogłoszenia – 20 listopada 2016 r.

NIEDZIELA CHRYSTUSA KRÓLA 20 listopada 2016 r. – ZAKOŃCZENIE ROKU MIŁOSIERDZIA

  • Dziś o godzinie 16:00 ksiądz biskup Zbigniew Zieliński zamknie „bramę Miłosierdzia”. Eucharystią, sprawowaną we wspólnocie kapłanów naszego morskiego dekanatu, podczas której ksiądz biskup poświęci okolicznościową tablicę upamiętniającą fakt, że nasza budująca się świątynia była kościołem stacyjnym, zakończymy Nadzwyczajny Rok Jubileuszowy.
  • W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym przypada pojutrze świętej Cecylii, w czwartek męczenników koreańskich, w piątek świętej Katarzyny. Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i powierzamy opiece świętych Patronów.
  • Jutro z racji wspomnienia świętej Cecylii zapraszam organistów i chór na plebanię na kawę po ostatniej wieczornej Mszy świętej.
  • Przez cały miesiąc listopad jest odprawiana w naszym kościele, zamówiona przez Żywy Różaniec Msza święta gregoriańska w intencji księdza proboszcza Wiesława Wetta.
  • Do posprzątania kościoła w sobotę po południu proszę parafian zamieszkałych w domach przy ulicy Kopalnianej, Solnej, Władysławowskiej 53-77.
  • Polecam Waszej uwadze „Gościa Niedzielnego” oraz biuletyn parafialny.
  • W przyszłym tygodniu będzie dostępny nasz ścienny parafialny kalendarz. Zachęcam do nabycia. Jest to cegiełka na budowę kościoła – 25 złotych.
  • Parafialna zabawa karnawałowa odbędzie się w remizie OSP 11 lutego. Zapisy w sklepie u pana Daniela. Koszt od pary 200 złotych.
  • W przyszłą niedzielę poświęcimy opłatki, które roznosić będą po parafii panowie: Daniel, Jacek i Józef. Wraz z opłatkami będą roznoszone do uzupełnienia nowe karty kolędowe. Na nich umieszczamy zamieszkałych, nie zameldowanych parafiach. Karty damy księdzu na kolędzie. Dla przykładu, ktoś ponad rok mieszka w Anglii, a jest tu zameldowany, nie wpisujemy go na kartę. Ofiary z opłatków przeznaczone na nowe okna do kościoła i prace na zapleczu zakrystii.
  • Na rzecz prześladowanych chrześcijan do puszek zebraliśmy 300 złotych, kolekta budowlana wyniosła 5400 złotych. Bóg zapłać za złożone ofiary.

Modlitwa o udzielenie łaski przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II

Boże w Trójcy Przenajświętszej, dziękujemy Ci za to, że dałeś Kościołowi Papieża Świętego Jana Pawła II, w którym zajaśniała Twoja ojcowska dobroć, chwała krzyża Chrystusa i piękno Ducha miłości. On, zawierzając całkowicie Twojemu miłosierdziu i matczynemu wstawiennictwu Maryi, ukazał nam żywy obraz Jezusa Dobrego Pasterza, wskazując świętość, która jest miarą życia chrześcijańskiego, jako drogę dla osiągnięcia wiecznego zjednoczenia z Tobą. Amen.

Ks. Sławomir Skoblik

Komentarze

komentarze