Ogłoszenia – 23 kwietnia 2017 r.

  • Obchodzimy dziś uroczystość odpustową Miłosierdzia Bożego. Z tej okazji Słowo Boże podczas Mszy świętych głosi ksiądz Andrzej Szymański CPPS ze Swarzewa. Zapraszam dziś na 15:30 na uroczyste odśpiewanie Koronki do Bożego Miłosierdzia pod przewodnictwem naszego chóru, następnie na Sumę Odpustową i procesję rezurekcyjną, którą poprowadzi ksiądz dziekan Adam Pleskot.
  • Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy w Polsce Tydzień Miłosierdzia. Z tej racji w dniu dzisiejszym przeprowadzana jest kwesta na pomoc Syryjczykom. Przy wyjściu ministranci zbierają do skarbonek ofiary na ten cel.
  • W kalendarzu liturgicznym jutro przypada uroczystość świętego Wojciecha, we wtorek święto Marka Ewangelisty, w sobotę święto świętej Katarzyny ze Sieny.
  • W tygodniu rozpoczynają się próby dla dzieci pierwszokomunijnych. Pierwsza jutro o godzinie 16:00 w kościele.
  • 7 maja obchodzić będziemy diecezjalne uroczystości odpustowe ku czci świętego Wojciecha – Patrona Archidiecezji Gdańskiej, które odbędą się Wzgórzu Świętego Wojciecha o godzinie 12:00. Będą one szczególne, gdyż są związane z obchodami 25-lecia archidiecezji gdańskiej, dlatego przewodniczyć im będzie nuncjusz apostolski w Polsce. Z naszego dekanatu będzie organizowany autobus, a dekanalnej pielgrzymce autokarowej przewodniczyć będzie ksiądz dziekan. Zapraszam do uczestnictwa, tym bardziej, że wielu z nas tu obecnych nigdy nie uczestniczyło w odpuście świętowojciechowym. Bliższe informacje i zapisy u mnie po niedzieli.
  • Przy wyjściu można nabyć u ministrantów nowy numer „Gościa Niedzielnego” i nasz parafialny biuletyn.

Trwając w radości płynącej ze zmartwychwstania Chrystusa i wdzięczności za obfity dar Bożego Miłosierdzia, przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Ks. Sławomir Skoblik

Komentarze

komentarze