Ogłoszenia – 24 czerwca 2018 r.

XII Niedziela Zwykła – Uroczystość Jana Chrzciciela – 24 czerwca 2018 r.

  • Dobiega końca czerwiec, dziękuję wszystkim uczestnikom nabożeństw do Najświętszego Serca Pana Jezusa za wspólną modlitwę.
  • Od dziś w niedziele aż do 2 września obowiązuje wakacyjny rozkład nabożeństw. Równocześnie przypominam, że sobotnia Msza święta o godz. 18.00 sprawowana jest z liturgii niedzielnej.
  • W środę w liturgii wspomnienie Matki Bożej Nieustającej Pomocy (odpust w Juracie o 19.00), w czwartek świętego Ireneusza, w piątek Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła – nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Taca w tym dniu tzw. Świętopietrze przeznaczona jest na Stolicę Apostolską. Wszystkim Solenizantom składamy życzenia i w modlitwie polecamy opiece świętych patronów.
  • W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od 9.15 do 10.15.
  • W przyszłą niedzielę spotkanie Żywego Różańca o godzinie 14.15, połączone z Koronką do Bożego Miłosierdzia. W tym dniu gościć będziemy o. oblata z Gdańska, który wygłosi Słowo Boże i będzie po Mszach świętych rozprowadzał kalendarze misyjne.
  • Przy wyjściu można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego” i nasz parafialny biuletyn. Jest do nabycia także książka o Chłapowie, wydana z okazji 25-lecia Parafii. Jej koszt 25 złotych+ – jest to forma cegiełki na budowę kościoła. Są też do nabycia ceramiczne kropielnice do naszych mieszkań w cenie 20 złotych.
  • Wszystkich gości, których serdecznie witam zachęcam po Mszy świętej do adoracji relikwii św. Jana Pawła II, które są wystawione na marmurowym klęczniku.
  • Są wolne miejsca na wrześniową pielgrzymkę do Petersburga, Rygi Talina, Szawli i Kaliningradu. Zapisywać się można w biurze parafialnym od wtorku do czwartku w godzinach 15.15-16.30. Bliższe informacje na stronie internetowej parafii.
  • Jutro zbiórka dzieci jadących do Malborka na wycieczkę o 5.50 na dworcu we Władysławowie. Powrót o 16.30. 

Ks. Sławomir Skoblik

Komentarze

komentarze