„Tornister pełen uśmiechów”

W związku z rosnącą pomocą ze strony państwa dla rodzin i programem wyprawka 300+ Caritas Archidiecezji Gdańskiej pragnie przekierować pomoc  z akcji „Tornister Pełen uśmiechów” dla dzieci na Wschodzie.

Planujemy od tego roku poprzez tą akcję wspomóc rodziny na Białorusi i Ukrainie. Wsparcie te zostanie przekazane przez księży pochodzących z naszej diecezji, którzy pracują za wschodnią granicą naszego kraju.

Sposób prowadzenia akcji pozostaje bez zmian, jedynie po zapełnieniu plecaków będą one wracały do Caritas byśmy mogli je przekazać księżom misjonarzom. Zachęcamy do pobierania pustych plecaków i przekazywania ich parafianom do wypełniania.

Zachęcamy wszystkie parafie do włączenia się w tą akcję. Plecaki będzie można odbierać w centrum wolontariatu Caritas, Gdańsk Wrzeszcz ul. Jesionowa 6a od 20 lipca tel: 58 345 47 11; 58 345 47 18; cwgdansk@caritas.pl.

Z braterskim pozdrowieniem

Ks. Janusz Steć
Dyrektor Caritas Archidiecezji Gdańskiej

Komentarze

komentarze