Ogłoszenia – 24 marca 2024 r.

Niedziela Palmowa

 1. Dzisiejszą Niedzielą Męki Pańskiej [Palmową] rozpoczynamy obchody Wielkiego Tygodnia. Na pamiątkę triumfalnego wjazdu Jezusa do Jerozolimy święcimy palmy. Procesja z palmami od plebanii do kościoła o godz. 10.30.
 2. Dzisiaj lektorki będą w przedsionku kościoła rozprowadzać za cegiełkę świąteczne wyroby cukiernicze, dodatkowo palmy i malowane w jedwabiu pisanki. Dochód przeznaczony na fundusz młodzieżowo-dziecięcy: na nagrody za konkursy, na okazjonalne wyjazdy.
 3. Dziś o godz. 15. ostatnie Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
 4. Spowiedź św. we wtorek od godz. 18. Będzie trzech kapłanów. W Triduum Paschalne spowiedzi nie będzie W poniedziałek, wtorek, i środę Msze św. tylko rano. Biuro parafialne będzie w tym tygodniu czynne w poniedziałek i wtorek po rannej Mszy św.
 5. W Wielki Czwartek Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18. Taca na potrzeby parafii. Po liturgii adoracja w „ciemnicy” według planu podanego tydzień temu w biuletynie. Rannej adoracji nie ma. Plan adoracji ponadto jest zamieszczony w internecie i w gablotce z tyłu kościoła. Zachęcamy do zapisania się na adorację nocną po godzinie. W tym dniu po liturgii u ministrantów będzie można odebrać intencję 30-dniowej modlitwy w intencji kapłana. Na kartce będzie wypisane jego imię i rok święceń, stosowna modlitwa oraz wskazówki tej krucjaty modlitewnej.
 6. W Piątek Męki Pańskiej adoracja Najświętszego Sakramentu według podanego porządku. Liturgia wielkopiątkowa o godz. 18, a po niej adoracja według ustalonego porządku i nocna adoracja indywidualna. W tym dniu składka przeznaczona jest na utrzymanie miejsc kultu w Ziemi świętej. Obowiązuje post ścisły – jeden posiłek do syta i dwa lekkie. W tym dniu wraz z koronką rozpoczynamy nowennę przed odpustem.
 7. W Wielką Sobotę adoracja do 20. Błogosławieństwo pokarmów o godz. 10, 11, 12. Na poświęcenie przynosimy skarbonki z jałmużną wielkopostną. Liturgia Wigilii Paschalnej z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych o godz. 21. Prosimy o przyniesienie świec. Po liturgii procesja rezurekcyjna. Proszę się ciepło ubrać, bo liturgia będzie trwała ok. 3 godzin. Żywy Różaniec i młodzież prosimy o przygotowanie na procesję chorągwi i sztandarów oraz feretronu. W kolejne niedziele począwszy od 2 wielkanocnej aż do czasu rozpoczęcia prac przy elewacji procesja z figurą Zmartwychwstałego wokół kościoła odbędzie się przed sumą o 8.00. Na procesję zapraszam dzieci do noszenia poduszek.
 8. W I Święto Msze święte jak w każdą niedzielę. Jest zmiana czasu. Śpimy godzinę krócej. W Niedzielę Wielkanocną o 15. Nieszpory kończące obchód Triduum Paschalnego. W drugi dzień świąt Msze św. tylko przed południem o godz. 8. i 10.30. Nie ma Mszy św. o 16.! W tym dniu zbiórka do puszki na uczelnie katolickie.
 9. Uroczysta suma odpustowa pod przewodnictwem ks. biskupa Wiesława Szlachetki połączona z udzieleniem sakramentu bierzmowania odbędzie się w święto Miłosierdzia Bożego o 16.
 10. Przy wyjściu można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego” oraz nasz parafialny biuletyn.
 11. Dziękuję za ofiary na sprzątanie kościoła i te wrzucone do skarbonki na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 12. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Pucku poszukuje kandydatów na rodziców zastępczych. Kontakt do centrum: sekretariat@pcprpuck.pl, tel. 586734193.

Na owocne przeżywanie obchodów Wielkiego Tygodnia niech nam Bóg błogosławi.

Ksiądz proboszcz Sławomir Skoblik

Zapowiedź przedślubna 24 III 2024
– Mariusz Józef Patelczyk, kawaler ze Strzelna
– Agnieszka Ewa Trojka, panna z Chłapowa

Komentarze

komentarze