Triduum Paschalne – Wielkanoc

  1. W Wielki Czwartek Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18. Taca na potrzeby parafii. Po liturgii adoracja w „ciemnicy” według planu podanego tydzień temu w biuletynie. Rannej adoracji nie ma. Plan adoracji ponadto jest zamieszczony w Internecie i w gablotce z tyłu kościoła. Zachęcamy do zapisania się na adorację nocną po godzinie. W tym dniu po liturgii u ministrantów będzie można odebrać intencję 30-dniowej modlitwy w intencji kapłana. Na kartce będzie wypisane jego imię i rok święceń, stosowna modlitwa oraz wskazówki tej krucjaty modlitewnej.
  2. W Piątek Męki Pańskiej adoracja Najświętszego Sakramentu według podanego porządku. Liturgia wielkopiątkowa o godz. 18, a po niej adoracja według ustalonego porządku i nocna adoracja indywidualna. W tym dniu składka przeznaczona jest na utrzymanie miejsc kultu w Ziemi świętej. Obowiązuje post ścisły – jeden posiłek do syta i dwa lekkie. W tym dniu wraz z koronką rozpoczynamy nowennę przed odpustem.
  3. W Wielką Sobotę adoracja do 20. Błogosławieństwo pokarmów o godz. 10, 11, 12. Na poświęcenie przynosimy skarbonki z jałmużną wielkopostną. Liturgia Wigilii Paschalnej z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych o godz. 21. Prosimy o przyniesienie świec. Po liturgii procesja rezurekcyjna. Proszę się ciepło ubrać, bo liturgia będzie trwała ok. 3 godzin. Żywy Różaniec i młodzież prosimy o przygotowanie na procesję chorągwi i sztandarów oraz feretronu. W kolejne niedziele począwszy od 2 wielkanocnej aż do czasu rozpoczęcia prac przy elewacji procesja z figurą Zmartwychwstałego wokół kościoła odbędzie się przed sumą o 8.00. Na procesję zapraszam dzieci do noszenia poduszek.
  4. W I Święto Msze święte jak w każdą niedzielę. Jest zmiana czasu. Śpimy godzinę krócej. W Niedzielę Wielkanocną o 15. Nieszpory kończące obchód Triduum Paschalnego. W drugi dzień świąt Msze św. tylko przed południem o godz. 8. i 10.30. Nie ma Mszy św. o 16.! W tym dniu zbiórka do puszki na uczelnie katolickie.

Komentarze

komentarze