Ogłoszenia – 25 kwietnia 2021 r.

IV Niedziela Wielkanocna – Niedziela Dobrego Pasterza
58 Tydzień Modlitw o Powołania

  1. Zakończyliśmy XIII Tydzień Biblijny, a rozpoczynamy dzisiejszą Niedzielą Dobrego Pasterza 58. Tydzień Modlitw o Powołania, który ma być czasem modlitwy i przypomnienia, że dzieło odczytywania, rozwijania i realizowania powołań trzeba nieustannie wspierać.
  2. Dziś w wymiarze diecezjalnym uroczystość patronalna ku czci Świętego Wojciecha. Mszy Świętej Odpustowej o godzinie 12.00 będzie przewodniczył Ksiądz Arcybiskup Tadeusz Wojda SAC Metropolita Gdański, który zawierzy całą archidiecezję opiece i wstawiennictwu Świętego Wojciecha. Tym samym będzie to pierwsza Msza Święta nowego Metropolity Gdańskiego w Konkatedrze Archidiecezji Gdańskiej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w Bazylice Mariackiej, gdzie zostaną przewiezione relikwie naszego Świętego Patrona, który w 997 roku ochrzcił lud Gdańska poprzez transmisję na stronie: www.gdansk.pl.
  3. Od 1 maja nabożeństwa majowe w tygodniu o godzinie 17.30, w niedzielę po Mszy świętej o 16.00.
  4. Za tydzień spotkanie Żywego Różańca o godz. 14.15 połączone z nabożeństwem majowym.
  5. W tym tygodniu przypada w czwartek święto Katarzyny Sienieńskiej dziewicy i doktora Kościoła, w niedzielę Dzień Flagi Narodowej.
  6. U ministrantów można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego” oraz biuletyn parafialny.
  7. Polecam waszej uwadze skarbonkę na sprzątanie kościoła.

Trwając na modlitwie w intencji powołań, przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Ksiądz proboszcz Sławomir Skoblik

Komentarze

komentarze