Ogłoszenia – 26 grudnia 2021 r.

Święto Świętej Rodziny

 1. Obchodzimy dziś święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Dzisiejszy dzień jest szczególną okazją do dziękczynienia za dar naszych rodzin.
 2. Jutro przypada wspomnienie świętego Jana Apostoła, pojutrze świętych Młodzianków, dzień szczególnej modlitwy w intencji nienarodzonych.
 3. W tygodniu biuro czynne we wtorek i czwartek o stałej porze. Mszy świętych wieczornych od poniedziałku do czwartku nie ma.
 4. W piątek 31 grudnia – zakończenie Starego Roku, zapraszam na godzinę 17.00 na Mszę świętą dziękczynną połączoną z nabożeństwem przebłagalnym. We wspólnej modlitwie podziękujemy Bogu za kończący się 2020 rok. Jest to Msza święta z liturgią świąteczną, czyni zadośćuczynienie uczestniczenia we Mszy świętej w Nowy Rok. Z racji spotkań rodzinnych, prywatek i zabaw udzielam na terenie parafii Chłapowo dyspensy od spożywania pokarmów mięsnych.
 5. W sobotę 1 stycznia, w Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki oraz w Światowy Dzień Pokoju, w imię Boże rozpoczniemy Nowy 2022 Rok. Msze św. według porządku niedzielnego. Dodatkowa Msza święta o 17.00. Jest to święto nakazane.
 6. W przyszłą niedzielę podczas Mszy świętej o 14.15 spotkanie Żywego Różańca w kościele. Z racji epidemii spotkania opłatkowego w salce nie będzie.
 7. Po błogosławieństwie zapraszam do żłóbka na chwilę modlitwy. Dziękuję za ofiary złożone przy okazji nawiedzenia, przeznaczone na utrzymanie Bazyliki Narodzenia Pańskiego w Betlejem.
 8. Dziękujemy naszym panom za przygotowanie wystroju świątecznego, fundatorowi choinek jak i wszystkim, którzy uczestniczyli i współtworzyli tegoroczne roraty.
 9. Po Mszy świętej można nabyć podwójny numer „Gościa Niedzielnego” w cenie 10 złotych i za dobrowolną ofiarą nasz parafialny biuletyn.
 10. Arcybiskup Tadeusz Wojda wskazał możliwości przeprowadzenia w tym roku wizyty duszpasterskiej w naszej archidiecezji:

– Tradycyjna wizyta duszpasterska w domach tych wiernych, którzy wyraźnie o nią poproszą („kolęda na zaproszenie”).Wzorem ubiegłego roku zaproszenie wiernych do kościoła na Mszę św. w intencji poszczególnych parafian (np. według tradycyjnego planu wizyty duszpasterskiej).

– Połączenie dwóch poprzednich form, czyli zorganizowanie Mszy świętych dla wiernych z poszczególnych rejonów parafii oraz odwiedziny tych osób, które wyraźnie o to poproszą.

– W związku z brakiem „regularnej” wizyty kolędowej abp Wojda zasugerował, by zaprosić osoby, które wprowadziły się niedawno do parafii na spotkanie w biurze parafialnym w celu zapoznania ich ze sprawami duszpasterskimi oraz zaproszenia do czynnego udziału w życiu Kościoła.

W związku z powyższym, tych, którzy z racji epidemicznych boją się przyjąć księdza i ministrantów po kolędzie, zapraszam w Nowym Roku po 9 stycznia na Msze św. dla poszczególnych rejonów parafii o 16.30. Zostaną one odprawione w intencji parafian. Ich harmonogram podany jest w Internecie, w gablotce i w biuletynie. Po Mszy św. zostaną rozdane buteleczki z wodą święconą i obrazki kolędowe z modlitwą błogosławieństwa domów, którą po powrocie z kościoła niech odmówi senior rodziny i pokropi wodą święconą dom. Przy tej okazji będzie można złożyć ofiarę kolędową, którą przeznaczamy w części na utrzymanie parafii i na cele budowlane, na kontynuację prac przy elewacji kościoła, jak i będzie możliwość tradycyjnego wsparcia funduszu ministranckiego.

Jednocześnie do tych domów, których gospodarze poprzez wyraźną deklarację wyrażą chęć przyjęcia kolędników, udam się z wizytą duszpasterską po Mszy świętej około 17.30 odpowiednio do harmonogramu kolęd. Proszę chęć przyjęcia kolędy wyrazić smsem, mailem lub bezpośrednio u mnie w zakrystii do 9 stycznia. Mój numer telefonu: 602 574 613. Stacjonarny telefon został wyłączony.

 1. Już dzisiaj zapraszam na wspólne kolędowanie w dniu 6 stycznia. Gościem specjalnym wieczoru będzie chór Lutnia z Luzina pod dyrekcją pana dra Tomasza Fopke.

Serdecznie witam gości przybyłych do naszej parafii a dziękując za wspólną modlitwę wszystkim życzę pokoju, a także Bożego i rodzinnego przeżywania Okresu Bożego Narodzenia. Prośmy Nowonarodzonego Zbawiciela, by nam tu zgromadzonym na ostanie dni Starego Roku błogosławił.

Ksiądz proboszcz Sławomir Skoblik

Komentarze

komentarze