Ogłoszenia – 27 grudnia 2020 r.

Święto Świętej Rodziny – 27 grudnia 2020 r.

  1. Obchodzimy dziś święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Dzisiejszy dzień jest szczególną okazją do dziękczynienia za dar naszych rodzin.
  2. Jutro przypada wspomnienie św. Młodzianków, dzień szczególnej modlitwy w intencji nienarodzonych.
  3. W czwartek 31 grudnia – zakończenie Starego Roku, zapraszam na godz. 17.30 na Mszę św. dziękczynną połączoną z nabożeństwem przebłagalnym. We wspólnej modlitwie podziękujemy Bogu za kończący się 2020 rok. Jest to Msza św. z liturgią świąteczną, czyni zadośćuczynienie uczestniczenia we Mszy św. w Nowy Rok. O 19.00 rozpoczyna się godzina policyjna, która potrwa do 6.00.
  4. Natomiast w piątek, 1 stycznia, w Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki oraz w Światowy Dzień Pokoju, w imię Boże rozpoczniemy Nowy 2021 Rok. Msze św. według porządku niedzielnego. Jest to święto nakazane.
  5. W Nowy Rok przypada pierwszy piątek miesiąca. Stałych zgłoszonych chorych z posługą sakramentalną odwiedzę 8 stycznia.
  6. Do 18 stycznia ma spotkań formacyjnych ministrantów, lektorek ani Oazy Dzieci Bożych.
  7. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o 14.15 spotkanie Żywego Różańca w kościele. Z racji epidemii spotkania opłatkowego w salce nie będzie.
  8. Ksiądz biskup Jacek napisał do diecezjan: Czas adwentu i okres po świętach Bożego Narodzenia to tradycyjnie czas kolędy w parafiach. Księża odwiedzają wówczas katolickie rodziny. Tym razem epidemia uniemożliwia wizyty i spotkania kolędowe. Wirus choroby przenosi się bowiem i zaraża kolejne osoby podczas odwiedzin i spotkań. Dlatego rezygnujemy z kolędy 2020/2021. Kierujemy się bowiem troską o bezpieczeństwo i zdrowie rodzin, zwłaszcza osób starszych, będących w grupie podwyższonego ryzyka, ale też troską o zdrowie księży. W związku z powyższym w naszej parafii zapraszam w Nowym Roku na Msze św. dla poszczególnych rejonów. Zostaną one odprawione w intencji parafian. Ich harmonogram znajduje się w kopercie z opłatkiem, którą otrzymaliście. W miejsce homilii przedstawię sprawozdanie duszpasterskie i budowlane. Po Mszy św. zostaną rozdane buteleczki z wodą święconą i obrazki kolędowe z modlitwą błogosławieństwa domów, którą po powrocie z kościoła niech odmówi senior rodziny i pokropi wodą święconą dom. Przy tej okazji będzie można złożyć w kopercie ofiarę kolędową na tacę, którą przeznaczamy w części na utrzymanie parafii i na cele budowlane, na kontynuację prac przy elewacji kościoła, jak i będzie możliwość tradycyjnego wsparcia funduszu ministranckiego.
  9. Po błogosławieństwie zapraszam do żłóbka na chwilę modlitwy. Dziękuję za ofiary złożone przy okazji nawiedzenia, przeznaczone na utrzymanie Bazyliki Narodzenia Pańskiego w Betlejem.
  10. Serdecznie dziękujemy panu Zygmuntowi Stolarskiemu za długoletnią posługę inicjowania śpiewu w kościele, w zwłaszcza za prowadzenie godzinek. Godzinki ku czci NMP w naszej parafii są śpiewane pod przewodnictwem organisty w każdą niedzielę oraz 1 I, 3 V i 15 VIII o godz. 7.40. Do wspólnej modlitwy zapraszamy wszystkich, a zwłaszcza tych, co uczestniczą w Sumie Parafialnej. Dziękujemy naszym panom za przygotowanie wystroju świątecznego, fundatorowi choinek jak i wszystkim, którzy uczestniczyli i współtworzyli tegoroczne roraty. Po Mszy św. wigilijnej zapiliśmy naszą nową iluminację wieży i przedniej ściany kościoła.

Serdecznie witam gości przybyłych do naszej parafii a dziękując za wspólną modlitwę wszystkim życzę pokoju, a także Bożego i rodzinnego przeżywania Okresu Bożego Narodzenia. Prośmy Nowonarodzonego Zbawiciela, by nam tu zgromadzonym na ostanie dni Starego Roku błogosławił.

Ksiądz proboszcz Sławomir Skoblik

Komentarze

komentarze