Ogłoszenia – 28 lipca 2019 r.

XVII Niedziela Zwykła – 28 lipca 2019 r.

  1. W tym tygodniu rozpoczniemy sierpień – miesiąc ważnych dla Polski rocznic i wydarzeń, wśród których znajduje się 75. rocznica Wybuchu Powstania Warszaw­skiego 63. rocznica Jasnogórskich Ślubów Narodu, 99. Cudu nad Wisłą, a także 39. rocznica narodzin „Solidarności”. Od 1984 r. sierpień obchodzony jest jako miesiąc trzeźwości, bowiem powagę tych wydarzeń, wielu podkreśla m.in. podejmowaną abstynencją i modlitwą o trzeźwość narodu, do czego zachęca nas jak co roku także Episkopat Polski.

  2. Wszystkich gości, których serdecznie witamy, zachęcamy po Mszy św. do adoracji relikwii św. Jana Pawła II, które są wystawione na marmurowym klęczniku i zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia, która jest odmawiana u nas codziennie przez cały rok o godz. 15.00. W środę w naszej parafii po Mszach świętych Nowenna do MBNP. Spowiedź święta codziennie przed Mszą św.

  3. W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek św. Martę, w środę św. Ignacego Loyolę (odpust w Jastrzębiej Górze), w czwartek św. Alfonsa Marię Liguoriego

  4. W tym tygodniu przypada I czwartek (adoracja od. godz. 9.15-10.15) i I piątek miesiąca. W I piątek miesiąca okazja do spowiedzi św. od godz. 16.00. Msza św. o godz. 18.00 wotywna o NSPJ, po niej wystawienie Najśw. Sakramentu i Litania do NSPJ oraz Akt Ofiarowania. W tym dniu od godz. 9.00 ks. proboszcz odwiedzi chorych z posługą sakramentalną. W pierwszą sobotę miesiąca Msza św. o godz. 17.00 jest wotywną o Niepokalanym Sercu NMP.

  5. Spotkanie Żywego Różańca w przyszłą niedzielę o godz. 14.15 w kościele.

  6. Przy wyjściu można nabyć aktualny numer „Gościa Niedzielnego”, i zaopatrzyć się w biuletyn. Jest do nabycia Jest też kalendarz parafialny w cenie 25 złotych, jako cegiełka na budowę kościoła i pamiątka z Chłapowa.

  7. Księża Chrystusowcy zapraszają codziennie na filmy chrześcijańskie do Domu Parafialnego we Władysławowie. Bliższe informacje w gablotkach.

  8. W drugiej połowie sierpnia w dni powszednie i w uroczystość Wniebowzięcia NMP są wolne intencje Mszy świętych. Zachęcamy, by sprawy rodzinne, dziękczynno-błagalne włączać w najważniejszą modlitwę Kościoła – Eucharystię. Intencje zamawiamy w biurze parafialnym.

  9. Podobnie jak w ubiegłym roku, na początku sierpnia ks. proboszcz osobiście będzie roznosić po parafii opieczętowane koperty na budowę kościoła. Dobrowolne ofiary będzie można anonimowo złożyć do koperty i położyć w niedzielę na tacę. Przeznaczone zostaną one na elewację południowej ściany kościoła. Dzisiaj Ks. proboszcz głosi kazania i zbiera pieniądze na budowę kościoła w Juracie, za tydzień w kościele OO. Oblatów św. Józefa w Gdańsku. Za tydzień w naszej parafii oo. oblaci będą głosić Słowo Boże i rozprowadzać kalendarze misyjne.

  10. Bardzo dziękuję o. Jordanowi za pomoc w parafii w całym miesiącu lipcu, za głoszone słowo Boże, sakrament pokuty i odprawianie Eucharystii.

Trwają wakacje, witając przybyłych do nas Gości dziękujemy za wspólną modlitwę i życzymy wszystkim radosnego i owocnego przeżywania rozpoczynającego się tygodnia. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Komentarze

komentarze