Ogłoszenia – 3 sierpnia 2019 r.

XVIII niedziela zwykła 4 sierpnia 2019 r.

  1. Dzisiejszej niedzieli gościmy w naszej parafii oo. oblata, który głosi Słowo Boże, a po Mszy św. przed kościołem rozprowadza kalendarze misyjne.

  2. Dzisiaj Spotkanie Żywego Różańca o godz. 14.15 w kościele.

  3. Trwa sierpień – miesiąc ważnych rocznic, wśród których znajduje się 75. rocznica Wybuchu Powstania Warszaw­skiego [1 VIII], 63. rocznica Jasnogórskich Ślubów Narodu, 99. Cudu nad Wisłą, a także 39. rocznica narodzin „Solidarności”. Od 1984 r. sierpień obchodzony jest jako miesiąc trzeźwości, bowiem powagę tych wydarzeń, wielu podkreśla m.in. podejmowaną abstynencją i modlitwą o trzeźwość narodu, do czego zachęca nas jak co roku także Episkopat Polski. Treść tej zachęty publikowana jest w biuletynie parafialnym

  4. We wtorek przypada święto Przemienienia Pańskiego, w czwartek wspominamy św. Dominika, w piątek obchodzimy święto Teresy Benedykty od Krzyża, patronki Europy, w sobotę przypada święto św. Wawrzyńca. Pamiętając o obchodzących w tym tygodniu swoje święta, drogim Solenizantom i Jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia.

  5. Wszystkich gości, których serdecznie witamy zachęcamy po Mszy św. do adoracji relikwii św. Jana Pawła II, które są wystawione na marmurowym klęczniku i zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia, która jest odmawiana u nas codziennie przez cały rok o godz. 15.00. W środę w naszej parafii po Mszach świętych Nowenna do MBNP, a czwartek Godzina Święta – adoracja Najśw. Sakramentu od 9.15-10.15.

  6. Przy wyjściu można nabyć aktualny numer „Gościa Niedzielnego”, i zaopatrzyć się w biuletyn.

  7. Księża Chrystusowcy zapraszają codziennie na filmy chrześcijańskie do Domu Parafialnego we Władysławowie. Bliższe informacje w gablotkach.

  8. W drugiej połowie sierpnia w dni powszednie są wolne intencje Mszy świętych. Zachęcamy, by sprawy rodzinne, dziękczynno-błagalne włączać w najważniejszą modlitwę Kościoła – Eucharystię. Intencje zamawiamy w tygodniu w biurze parafialnym.

  9. Podobnie jak w ubiegłym roku, tym razem ks. proboszcz osobiście roznosi po parafii opieczętowane koperty wraz z cegiełką na budowę kościoła. Dobrowolne ofiary będzie można anonimowo złożyć do koperty i położyć w niedzielę na tacę. Przeznaczone zostaną one na elewację południowej ściany kościoła wraz z wieżą. Cegiełki są także wyłożone przy szklanej skarbonce. Dzisiaj ks. proboszcz głosi kazania i zbiera pieniądze na budowę kościoła w kościele oo. oblatów w Gdańsku, za tydzień w Chałupach.

  10. W przyszłą niedzielę kolekta budowlana.

Trwają wakacje, witając przybyłych do nas Gości dziękujemy za wspólną modlitwę i życzymy wszystkim radosnego i owocnego przeżywania rozpoczynającego się tygodnia. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.


Zapowiedzi przedślubne 2019-08-04  –  2019-08-15

Zamierzają przyjąć sakrament małżeństwa

Sebastian Krzysztof Goyke, zam. Chłapowo

i Aleksandra Matczak, zam. Gorzów Wielkopolski

Komentarze

komentarze