Ogłoszenia – 30 kwietnia 2017 r.

  • Witamy serdecznie wszystkich Parafian i gości przybywających na długi weekend nad polskie morze. Zakończył się Tydzień Miłosierdzia, a rozpoczyna dzisiejszą niedzielą Tydzień Biblijny. Niech ten czas wyznaczony przez Kościół zobliguje nas do osobistej lektury Pisma św., zwłaszcza Nowego Testamentu.
  • Jutro rozpoczyna się maryjny miesiąc – maj. Zapraszamy dzieci w najbliższym tygodniu na godzinę 16:00 na nabożeństwo majowe w poniedziałek, wtorek i piątek, dorosłych codziennie w dni powszednie na godzinę 17:30, w niedziele i w dniu 3 maja w połączeniu z Koronką do Bożego Miłosierdzia na godzinę 15:00.
  • W bieżącym tygodniu przypada w środę Uroczystość NMP Królowej Polski. W tym dniu msze święte, jak w każdą niedzielę.
  • W czwartek o godzinie 15:30 próba generalna dla dzieci pierwszokomunijnych, zaś o 18:00 Msza św. w intencji OSP Chłapowo z racji wspomnienia św. Floriana – patrona strażaków.
  • W pierwszy piątek miesiąca ks. Proboszcz odwiedzi chorych z posługą sakramentalną, zaś od godzinie 15:30 okazja do spowiedzi świętej, także dla dzieci pierwszokomunijnych i dla ich krewnych. W ramach nabożeństwa majowego Akt wynagradzający Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Litania do Jego Serca.
  • Ksiądz proboszcz będzie dostępny w sprawach biurowych w tym tygodniu w czwartek i piątek po koronce.
  • Poszukujemy jednego mężczyzny, który w dniu 7 maja wraz z panią Danką i Tatianą Konkel będzie reprezentował naszą parafię na odpuście diecezjalnym w Gdańsku – św. Wojciechu. Koszt autokaru dla przedstawicieli dekanatu pokrywają proboszczowie parafii
  • W przyszłą niedzielę 7 maja o godzinie 10:30 Uroczystość I Komunii świętej Proszę nie stawiać w tym czasie samochodów na placu przed plebanią i w ciągu ulicy Zielonej od plebanii do kościoła, gdyż tam odbędzie procesja dzieci pierwszokomunijnych. O 14:15 spotkanie Żywego Różańca, o 15:00 Koronka i Majowe. W tym dniu dodatkowe nabożeństwo majowe dla dzieci pierwszokomunijnych o godzinie 17:00.
  • W dniu 24 maja (środa) odbędzie się w godzinach 8-16 autokarowa dziękczynna pielgrzymka dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców do sanktuarium Matki Bożej Brzemiennej w Gdańsku-Matemblewie. W programie Msza św. w sanktuarium oraz majówka przed cudowną figurą, grill i możliwość meczu dla dzieci. Pozostało 15 miejsc. Zachęcam parafian do pielgrzymowania, zwłaszcza tych, którzy nigdy w Matemblewie nie byli. Koszt autokaru 30 złotych. Prowiant we własnym zakresie.
  • Powoli można już wpłacać pieniądze na pielgrzymkę do Częstochowy. Koszt to 210 złotych.

Trwając w radości płynącej ze zmartwychwstania Chrystusa i wdzięczności za obfity dar Bożego Miłosierdzia, przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Ks. Sławomir Skoblik

Komentarze

komentarze