Ogłoszenia – 30 października 2016 r.

XXXI Niedziela Zwykła – 30 października 2016 r.

  • Na zakończenie Tygodnia Misyjnego dziś gościmy o. misjonarza z Gdańska ze zgromadzenia oo. oblatów. Głosi Słowo Boże, a po Mszach rozprowadza kalendarze misyjne na 2017 rok. Do puszek na misje w ubiegłą niedzielę zebraliśmy 300 złotych.
  • Dobiega też końca październik. Na nabożeństwa różańcowe zapraszamy dziś po Mszy świętej o 16:00, w jutro dzieci na 16:00, dorosłych na 17:30.
  • Zapraszamy jutro do kościoła na godz. 19:30 na przygotowane przez dzieci i młodzież nabożeństwo: Holy wins – Święty zwycięża.
  • W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym Kościoła przypada w we wtorek Uroczystość Wszystkich Świętych. Pamiętajmy o obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej W tym dniu Msze święte w naszym kościele o 8:00 i 10:30. Około 13:10 z kościoła we Władysławowie wyruszy procesja na cmentarz, gdzie odbędą się modlitwy w intencjach naszych zmarłych. Po procesji około godziny 14:00 na cmentarzu zostanie odprawiona  Msza święta żałobna. We wtorek w dzień zaduszny. Msze święte o godzinie 8:00, 17:00, 18:00 i 18:30. W czwartek przypada wspomnienie świętego Karola Boromeusza. Jest to pierwszy czwartek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu 9:15-10:15 w salce na plebanii. Okazja do spowiedzi świętej  w pierwszy piątek od godz. 15:30-17:00. Przed południem odwiedzę chorych z Komunią św. W przyszłą niedzielę na Mszy świętej o godzinie 10:30 poświęcenie książeczek pierwszokomunijnych i oddanie dzieciom własnoręcznie zrobionych różańców, a także spotkanie Żywego Różańca o godzinie 14:15. W przyszłą niedzielę także gościć będziemy Rycerzy Kolumba, którzy podzielą się z nami swoim charyzmatem działania w Kościele.
  • WYPOMINKI: W związku ze zbliżającymi się dniami modlitwy za zmarłych, kartki z wypisanymi imionami naszych bliskich zmarłych można przynosić do zakrystii, biura parafialnego, wtedy wyznaczę dzień odczytywania wypominek, lub w kopercie złożyć na tacy podczas kolekty. Różaniec z wypominkami będzie odmawiany o 17:30 w oktawie Wszystkich Świętych (2-8 listopada), w niedzielę 6 listopada w ramach spotkania Żywego Różańca o godzinie 14:15.Złożone przy tej okazji tradycyjne ofiary, tego roku przeznaczamy na budowę kościoła. W najbliższym czasie w planie jest wykończenie zaplecza zakrystii nad kostnicą, uporządkowanie kostnicy i wymiana okien, aby przygotować je pod witraże. Na ten cel przeznaczone będą też ofiary z opłatków.
  • Przez cały miesiąc listopad jest odprawiana w naszym kościele, zamówiona przez Żywy Różaniec Msza święta gregoriańska w intencji śp.Księdza proboszcza Wiesława Wetta.
  • Pierwsze dni listopada stanowią okazję do uzyskania odpustu zupełnego za zmarłych. Kto uzyska odpust zupełny za zmarłych ratuje dusze z czyśćca. Odpust zupełny za zmarłych można uzyskać raz dziennie do 8 listopada nawiedzając cmentarz, będąc w stanie łaski uświęcającej i przyjmując Komunię świętą oraz odmawiając modlitwy: Ojcze nasz, Wierzę w Boga i dowolną modlitwę w intencjach Ojca Świętego.
  • Do posprzątania kościoła w sobotę po południu proszę parafian zamieszkałych w domach przy ul. Władysławowskiej 93115 i Sobótki.
  • Polecam Waszej uwadze „Gościa Niedzielnego” oraz biuletyn parafialny.
  • Na stronie internetowej zamieszczane są artykuły na temat duszpasterstwa mężczyzn: Rycerze Kolumba i artykuły przygotowujące nas do Aktu przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.

Na dni pamięci o naszych bliskich zmarłych niech nam Pan Bóg błogosławi.


Modlitwa o udzielenie łaski przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II

Boże w Trójcy Przenajświętszej, dziękujemy Ci za to, że dałeś Kościołowi Papieża Świętego Jana Pawła II, w którym zajaśniała Twoja ojcowska dobroć, chwała krzyża Chrystusa i piękno Ducha miłości. On, zawierzając całkowicie Twojemu miłosierdziu i matczynemu wstawiennictwu Maryi, ukazał nam żywy obraz Jezusa Dobrego Pasterza, wskazując świętość, która jest miarą życia chrześcijańskiego, jako drogę dla osiągnięcia wiecznego zjednoczenia z Tobą. Amen.

Ks. Sławomir Skoblik

Komentarze

komentarze