Ogłoszenia – 31 marca 2019 r.

IV Niedziela Wielkiego Postu [Laetare] – 31 marca 2019 r.

  • Dzisiejsza, IV Niedziela Wielkiego Postu nazywana jest Niedzielą Radości (Laetare). W połowie czasu pokuty Kościół zaprasza nas do radości, której źródłem jest sam Bóg i Jego wierna miłość. Część z nas odczuwa radość z wytrwania w wielkopostnych postanowieniach. W okresie Wielkiego Postu Kościół zachęca nas także do podejmowania przemieniających nas postanowień, do spełniania dobrych uczynków i do podzielenia się z najbardziej potrzebującymi bliźnimi poprzez ofiary złożone do skarbony z „Jałmużną wielkopostną”.
  • Dziś Koronka do Bożego Miłosierdzia o 15.00 i Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
  • W pierwszy czwartek miesiąca Msza święta o godzinie 17.00 o Chrystusie Najwyższym Kapłanie.
  • W tym tygodniu przypada I Piątek Miesiąca. Stałych zgłoszonych chorych ksiądz proboszcz odwiedzi z posługą sakramentalną od godziny 9.00. Od godz. 15.30 do 16.00 i od 16.30-17.00 okazja do spowiedzi świętej. W tym dniu ksiądz proboszcz zaprasza do kościoła na Drogę Krzyżową: dla dzieci o godzinie 16, dla dorosłych o 17:30. Msza święta o godz 18.00 wotywną o NSPJ z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i Litanią Do Bożego Serca
  • W sobotę o godzinie 9.00 Pierwsza Spowiedź dzieci pierwszokomunijnych, a od godziny 9.30 spowiedź kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania. W tym dniu nie będzie Mszy świętej o 17.00, bowiem o godzinie 18.00 Ks. Arcybiskup Metropolita Gdański udzieli młodzieży klas VIII i III gimnazjum sakramentu bierzmowania. Ksiądz proboszcz zachęca wspólnotę parafialną do udziału w tej uroczystości jak i do modlitwy za kandydatów i dzieci klasy III. Zatem Msza święta wieczorna w najbliższą sobotę nie jest Mszą świętą z liturgii niedzielnej.
  • W tygodniu ksiądz proboszcz prosi w biurze parafialnym uregulować opłatę za wyjazd na Misterium Męki Pańskiej do Górki Klasztornej. Ponieważ autobus na dzień dzisiejszy nie jest pełen – koszt przejazdu wynosi 90 złotych. Księża proboszczowie z Chłapowa i Kuźnicy zachęcają do udziału niezdecydowanych, bo ten kierunek pielgrzymkowy w najbliższym czasie się nie powtórzy.
  • Ksiądz proboszcz poleca uwadze wiernych nowy numer Gościa Niedzielnego i aktualny biuletyn parafialny, w które zaopatrzyć się można za drobną ofiarą przy wyjściu z kościoła. Są do nabycia u ministrantów świece – paschaliki w cenie 8 złotych.
  • W przyszłą niedzielę akcja charytatywna na rzecz hospicjów: Pola Nadziei. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca spotkanie Żywego Różańca o godzinie 14.15.
  • Kolekta w 1 dzień świąt wielkanocnych przeznaczona będzie w całości na rachunek za grzanie kościoła. Przez grudzień, styczeń i połowę lutego spaliliśmy gazu na ogrzanie kościoła na kwotę 7000 złotych nie licząc comiesięcznej opłaty przesyłowej.

Ksiądz proboszcz Sławomir Skoblik

Komentarze

komentarze