Ogłoszenia – 6 listopada 2016 r.

XXXII Niedziela Zwykła – 6 listopada 2016 r.

  • Dziś gościmy w naszej parafii Rycerzy Kolumba ze swoim diecezjalnym duszpasterzem księdzem Krystianem Wilczyńskim. Za tydzień rycerze zapraszają do salki na godzinę 17:00 wszystkich mężczyzn, którzy chcieliby wstąpić w ich szeregi.
  • W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym przypada w środę Rocznica Poświęcenia Bazyliki na Lateranie, w czwartek wspomnienie świętego Leona Wielkiego, w piątek Święto Odzyskania Niepodległości (dyspensa od pokarmów mięsnych), w sobotę świętego Jozafata. Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i powierzamy opiece świętych Patronów.
  • W przyszłą niedzielę kolekta budowlana.
  • Dziękuję dzieciom pierwszokomunijnym i ich rodzicom, kandydatom do bierzmowania za przygotowanie nabożeństwa: Holy Wins – Święty zwycięża.
  • Różaniec z wypominkami odmawiamy o 17:30 do 8 listopada, dzisiaj w ramach spotkania Żywego Różańca o godzinie 14:15.
  • Przez cały miesiąc listopad jest odprawiana w naszym kościele, zamówiona przez Żywy Różaniec Msza św. gregoriańska w intencji śp. księdza proboszcza Wiesława Wetta.
  • Do posprzątania kościoła w sobotę po południu proszę parafian zamieszkałych w domach przy ulicy Górniczej i Zagrodowej.
  • Polecam Waszej uwadze „Gościa Niedzielnego” oraz biuletyn parafialny.
  • Na stronie internetowej zamieszczane są artykuły na temat duszpasterstwa mężczyzn: Rycerze Kolumba i artykuły przygotowujące nas do Aktu przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Są także zdjęcia z Holy wins, jak i Dekanalnego Turnieju Halowej Piłki Nożnej dla ministrantów.
  • Za dwa tygodnie o godzinie 16:00 w niedzielę Chrystusa Króla ksiądz biskup Zbigniew Zieliński zamknie „Bramę Miłosierdzia”. Eucharystią, sprawowaną we wspólnocie kapłanów naszego morskiego dekanatu, podczas której ksiądz biskup poświęci okolicznościową tablicę upamiętniającą fakt, że nasza budująca się świątynia była kościołem stacyjnym, zakończymy Nadzwyczajny Rok Jubileuszowy. Już dzisiaj zapraszam całą wspólnotę parafialną do przeżycia tej wyjątkowej chwili.

Niech nam Pan Bóg błogosławi.
Prośmy także słowami modlitwy św. Jana Pawła II w intencji powołań:


Jezu, Dobry Pasterzu, wzbudź we wszystkich wspólnotach parafialnych powołania do kapłaństwa, do zakonów męskich i żeńskich, do świeckiego życia konsekrowanego i misyjnego, wedle potrzeb całego świata, który Ty miłujesz i pragniesz zbawić. Tobie zawierzamy w szczególności naszą wspólnotę, stwórz w nas taki klimat duchowy, jaki panował wśród pierwszych chrześcijan; abyśmy stali się wieczernikiem modlitwy i pełnego miłości przyjęcia Ducha Świętego oraz Jego Darów. Wspieraj naszych pasterzy i wszystkie osoby konsekrowane. Kieruj Krokami tych, którzy wspaniałomyślnie odpowiedzieli na Twoje wezwanie i przygotowują się do przyjęcia święceń albo ślubów opartych na radach ewangelicznych. Wejrzyj z miłością na tylu pełnych gotowości młodych ludzi i wezwij ich do tego, aby poszli za Tobą. Zawierzając te wielkie sprawy Twojego Serca możnemu wstawiennictwu Maryi, która jest Matką i wzorem wszystkich powołań, prosimy Ciebie o podtrzymanie naszej wiary, w przekonaniu, że Ojciec wysłucha nas, gdy modlimy się o to, o co Ty sam kazałeś nam prosić. Amen.


Modlitwa o udzielenie łaski przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II

Boże w Trójcy Przenajświętszej, dziękujemy Ci za to, że dałeś Kościołowi Papieża Świętego Jana Pawła II, w którym zajaśniała Twoja ojcowska dobroć, chwała krzyża Chrystusa i piękno Ducha miłości. On, zawierzając całkowicie Twojemu miłosierdziu i matczynemu wstawiennictwu Maryi, ukazał nam żywy obraz Jezusa Dobrego Pasterza, wskazując świętość, która jest miarą życia chrześcijańskiego, jako drogę dla osiągnięcia wiecznego zjednoczenia z Tobą. Amen.

Ks. Sławomir Skoblik

Komentarze

komentarze