Ogłoszenia – 9 grudnia 2018 r.

XVIII Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie
II Niedziela Adwentu – 9 grudnia 2018 r.

 • Dziś II Niedziela Adwentu. Wraz z nowym rokiem duszpasterskim, który przeżywamy pod hasłem „W mocy Ducha” rozpoczęliśmy czas przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Dla pogłębienia wymowy tych dni uczestniczymy w roratach, nasze domy dekorujemy adwentowymi wieńcami i wystawiamy w oknach świeczniki – symbol oczekiwanego Chrystusa – Światłości Świata.
 • W dzisiejszą niedzielę obchodzimy także XVIII Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Celem tego dnia jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej, dlatego przy wyjściu ministranci zbierają ofiary na tę pomoc.
 • W tym tygodniu w czwartek przypada wspomnienie świętej Łucji, dziewicy i męczennicy, w piątek świętego Jana od Krzyża
 • W adwencie zapraszamy do udziału w roratach, które w naszej parafii będą odprawiane codziennie: we wtorki, czwartki, soboty o 6.30, w poniedziałki, środy i piątki o 17.00. Przyjrzymy się w czasie tych rorat Duchowi Św. Do udziału we wspólnych roratach wraz z Małym Gościem Niedzielnym zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych, i prosimy wszystkich o przyniesienie lampionów. Pod koniec rorat docenimy wytrwałe dzieci i nagrodzimy najciekawsze własnoręcznie wykonane lampiony. Gotowe lampiony można nabyć wraz z grudniowym Małym Gościem Niedzielnym.
 • W czwartek rano adoracja Najświętszego Sakramentu od 9.15-10.15
 • U ministrantów można nabyć aktualny numer „Gościa Niedzielnego”, Biuletyn parafialny i „Mały Gość Niedzielny” przydatny do przeżycia tegorocznych rorat.
 • Do nabycia u ministrantów świece na stół wigilijny w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom w cenie 7 złotych mała i 18 złotych duża.
 • Jutro spotkanie w salce na plebanii w sprawie zabawy karnawałowej o godzinie 19.00.
 • Tych, którzy nie otrzymali opłatka zapraszam po jego zakup do zakrystii.
 • W przyszłą niedzielę decyzją metropolity gdańskiego zbiórka do puszek na ratowanie świątyni świętego Mikołaja w Gdańsku.
 • Są wolne intencje mszalne w dni powszednie rano między 20 a 23 grudnia i 25 grudnia.
 • Serdecznie dziękuję za liczny udział w uroczystościach odpustowych ku czci świętej Barbary, za złożone dziś ofiary na budowę kościoła i te na utrzymanie czystości w świątyni. 

Ks. Sławomir Skoblik – proboszcz

Komentarze

komentarze