Ogłoszenia – 9 lipca 2017 r.

XIV Niedziela Zwykła – 9 lipca 2017 r.

  • W liturgii tego tygodnia przypada we wtorek święto św. Benedykta – opata, patrona Europy, w środę św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika, w czwartek świętych pustelników: Andrzeja Świerada i Benedykta, w sobotę Świętego Bonawentury, w sobotę Matki Boskiej Szkaplerznej.
  • W najbliższą sobotę oprawę muzyczną mszy świętej o 18:00 zapewni zespół wokalny A Capriccio z Dolnego Śląska, który po Mszy św. wykona krótki koncert.
  • Doroczny odpust Matki Boskiej Szkaplerznej w Swarzewie przypada w tym roku w dniach 15 i 16 lipca. Główne uroczystości odbędą się w niedzielę 16 lipca o godzinie 10:30 pod przewodnictwem Księdza Biskupa Zbigniewa Zielińskiego. Pielgrzymi przybędą w sobotę 16 lipca. Powitanie zgodnie z tradycyjnym porządkiem przed Kaplicą Objawienia. Centralna Msza święta w sobotę o godzinie 17:00. Nasza parafialna pielgrzymka wyruszy spod kościoła w sobotę o 13:00 i dołączy się tradycyjnie do Grupy Władysławowskiej.
  • Za tydzień, w niedzielę 16 lipca będziemy gościć w naszej parafii promotora kultu błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki, p. Marka Kędziorka, który w związku z przeżywaną w tym roku 70 rocznicą urodzin Kapłana-Męczennika, poprzez słowo świadectwa przybliży nam jego Osobę i nauczanie. Po każdej Mszy świętej będzie można nabyć komplet płyt z kazaniami księdza Jerzego także tą najważniejszą, z jego duchowym testamentem. Od tego dnia będzie także w naszym kościele wystawa: Błogosławiony Jerzy Popiełuszko-Kapłan i Męczennik, patron NSZZ „Solidarność”, do której obejrzenia serdecznie zachęcamy.
  • Przy wyjściu można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego” i nasz parafialny biuletyn.
  • Dzisiejsza taca będzie przeznaczona na cele budowlane.
  • Rektor Gdańskiego Seminarium Duchownego dziękuje za zebrane w dniu 18 czerwca ofiary na potrzeby naszego seminarium. Taca tej niedzieli przeznaczona na ten cel wyniosła 3840 PLN.

Witając przybyłych do nas Gości, dziękujemy za wspólną modlitwę i życzymy wszystkim radosnego i owocnego przeżywania Dnia Pańskiego. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo. 

Ks. Sławomir Skoblik

Komentarze

komentarze