Ogłoszenia – 9 sierpnia 2020 r.

X Niedziela zwykła – 9 sierpnia 2020 r.

  1. Dziękujemy wszystkim za stosowanie się do zaleceń epidemicznych w postaci noszenia maseczek, zakrywania ust i nosa w obiektach zamkniętych, czyli także w kościele.
  2. Trwa sierpień – miesiąc ważnych rocznic, wśród których znajduje się 76. rocznica Wybuchu Powstania Warszaw­skiego [1 VIII], 64. rocznica Jasnogórskich Ślubów Narodu, 100. Cudu nad Wisłą, a także 40. rocznica narodzin „Solidarności”. Od 1984 r. sierpień obchodzony jest jako miesiąc trzeźwości, bowiem powagę tych wydarzeń, wielu podkreśla m.in. podejmowaną abstynencją i modlitwą o trzeźwość narodu, do czego zachęca nas jak co roku Episkopat Polski.
  3. W tym tygodniu przypada w poniedziałek wspomnienie św. Wawrzyńca, we wtorek św. Klary, w środę św. Maksymiliana Kolbe, w piątek święto poświęcenia naszej archikatedry w Gdańsku-Oliwie.
  4. W sobotę przypada nakazana Uroczystość Wniebowzięcia NMP – doroczne patronalne święto odpustowe we Władysławowie. Msze św. w tym dniu są w naszej parafii wg porządku niedzielnego. Piątkowa wieczorna Msza św. o 18.00 przynależy już do uroczystości i czyni zadośćuczynienie uczestnictwa w eucharystii w tzw. święto nakazane. W tę uroczystość, zwaną także Świętem Matki Bożej Zielnej, tradycyjnie pod koniec Mszy św. błogosławimy przyniesione naręcza zbóż i ziół oraz owoce jako wyraz naszej wdzięczności za dary ziemi. Tego dnia obchodzone jest także Święto Wojska Polskiego.
  5. Wszystkich gości, których serdecznie witamy, zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia, która jest odmawiana u nas codziennie przez cały rok o godz. 15.00. W środę w naszej parafii po Mszach świętych Nowenna do MBNP, w czwartek od 9.15-10.15
  6. Przy wyjściu można nabyć aktualny numer „Gościa Niedzielnego” i biuletyn parafialny, a przy klęczniku z relikwiami św. Jana Pawła II zaopatrzyć się za dobrowolną ofiarą w książeczkę promującą Kult Bożego Miłosierdzia.
  7. Pod koniec sierpnia i w drugiej połowie września w dni powszednie są wolne intencje Mszy św. Można je zamawiać w zakrystii, bądź w biurze parafialnym.
  8. Dziękujemy za złożone dzisiaj ofiary na budowę kościoła. Dziękuję ministrantom za ułożenie kostki na paletach, panom za przewiezienie kostki na zaplecze plebanii i zrobienie dojścia tymczasowego do bocznych drzwi. 31 sierpnia rozpoczną się prace przy elewacji ściany południowej kościoła z wieżą. Jutro i we wtorek na 19.00 zapraszam chętnych panów z własnym szpadlem do kopania rowu na kabel zasilający iluminację kościoła.

Trwają wakacje. Dziękujemy gościom za wspólną modlitwę i życzymy wszystkim radosnego i owocnego przeżywania rozpoczynającego się tygodnia. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Komentarze

komentarze